ترشی کیوی | طرز تهیه ترشی کیوی

یه ترشی خاص و متفاوت برای زمستونت درست کن | طرز تهیه ترشی کیوی به روشی ساده

اگر شما هم عاشق درست کردن ترشی می‌باشید و در فصل زمستان به دنبال یک ترشی متفاوت هستید ما به شما طرز تهیه ترشی کیوی را پیشنهاد می‌کنیم.

یه ترشی خاص و متفاوت برای زمستونت درست کن | طرز تهیه ترشی کیوی به روشی ساده

به گزارش شمانیوز: یکی از انواع ترشی‌های خوشمزه ترشی کیوی می‌باشد. ترشی کیوی را به روش‌های مختلفی می‌توان درست کرد. ترشی کیوی در فصل پاییز و زمستان طرفدارهای بسیار زیادی دارد. این ترشی در سراسر جهان به عنوان چاشنی در کنار غذا استفاده می‌شود. برای طرز تهیه ترشی کیوی همراه ما باشید. 

مواد لازم برای ترشی  کیوی

کیوی: ۲ کیلوگرم

تخم گشنیز: ۲ قاشق غذاخوری

نمک: ۲ قاشق غذاخوری

سرکه: یک لیوان دسته‌دار فرانسوی

سیاه‌ دانه: دو قاشق غذاخوری

پوست لیموترش: ۱ قاشق غذاخوری

فلفل قرمز: به میزان لازم

 طرز تهیه ترشی  کیوی

در مرحله اول از طرز تهیه ترشی کیوی خانگی ساده و فوری میوه کیوی را شسته و آن را به صورت ورق ورق برش بزنید. شما می‌توانید در روش آماده کردن ترشی کیوی به جای ورق کردن و درست کردن ترشی کیوی حلقه‌ای آن‌ها را درسته در سرکه بیندازید.

در این مرحله از طرز تهیه ترشی کیوی، کیوی خرد شده را درون ظرف ترشی بریزید. سپس پودر گشنیز، سیاه‌ دانه، نمک و فلفل و پوست لیمو ترش رنده شده را بر روی کیوی‌ها بپاشید. حالا سرکه را هم به مواد داخل شیشه اضافه کنید و محتویات شیشه رو خوب هم بزنید تا میوه کیوی با مواد به خوبی ترکیب شوند.

در مرحله آخر از طرز تهیه ترشی کیوی، درب شیشه را محکم ببندید و آن را تا زمان آماده شدن ترشی این میوه خوشمزه در جای خنک قرار دهید. پس از گذشت چهار تا پنج روز، ترشی کیوی آماده سرو است.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار