حمام صبحگاهی | اشتباهات حمام صبحگاهی

اشتباهات جدی در حمام صبحگاهی | در حمام صبحگاهی این اشتباهات را انجام ندهید

در این مطلب اشتباهاتی که نباید در حمام صبحگاهی انجام داد را میخوانید

اشتباهات جدی در حمام صبحگاهی | در حمام صبحگاهی این اشتباهات را انجام ندهید

به گزارش ورنداز : 

اشتباهات در حمام صبحگاهی 

حمام صبحگاهی 

در این مطلب اشتباهاتی که نباید در حمام صبحگاهی انجام داد را میخوانید.

عادات غلط حمام‌کردن می‌توانند به پوست آسیب بزنند. از انتخاب مناسب شامپو و صابون گرفته تا زمان، دما و مدت زمان حمام، همه این عوامل می‌توانند تأثیرات مهمی بر روی سلامت و زیبایی پوست داشته باشند. بنابراین، توجه به این جزئیات و تصمیم‌گیری‌های شخصی در حمام کردن می‌تواند بسیار مهم باشد تا پوستمان را محافظت کرده و به آن مراقبت کنیم.

دمای آب نباید خیلی داغ باشد

اگرچه ممکن است دوش آب سرد یا ولرم در اول صبح ناخوشایند به نظر برسد، اما کارشناسان می گویند این کار به نفع شما است. آب بسیار داغ نه تنها پوست را خشک می کند، بلکه محافظ سطحی پوست که از اسید و چربی تشکیل شده است و در برابر باکتری ها از پوست محافظت می کند را از بین می برد. این لایه ی نامرئی نه تنها از پوست در برابر باکتری محافظت می کند، بلکه از خشکی بیش از حد، حساسیت و تحریک جلوگیری خواهد کرد بنابراین این لایه از اجزای اصلی پوست می باشد.آب داغ چربی طبیعی پوست را از بین می برد و سریع تر به پوست آسیب می رساند. البته حتما لازم نیست آب سرد باشد؛ بلکه آب ولرم با گرمایی مطلوب نیز مناسب است. فقط در نظر بگیرید که آب نباید زیاد داغ باشد. یک دوش آب سرد می تواند شما را از خواب بیدار کند، گردش خون را بهبود بخشد، عضلات را شل کند و گرفتگی بعد از ورزش را رفع کند.

نباید خیلی طولانی دوش بگیرید

دوش‌گرفتن طولانی مدت و بیش از حد می‌تواند به پوست آسیب وارد کند، به ویژه برای افرادی که پوست حساسی دارند یا مشکلات پوستی مانند اگزما یا پسوریازیس دارند. بهتر است دوش‌ها به مدت پنج تا ده دقیقه محدود شوند و از آب خیلی گرم هم خودداری کنید تا جلوگیری از تشدید بیماری‌های پوستی شود. بنابراین، مراقبت از پوست در حین حمام بسیار حیاتی است.

شامپو و صابون نامناسب انتخاب نکنید

اگر شامپو و صابون نامناسب انتخاب کنید، زمان و دمای دوش اهمیت خود را از دست می دهند. بعضی از صابون ها و ژل ها PH پوست را تغییر می دهند و آن را در شرایط نامناسب قرار خواهند داد. از روغن ها و ژل های مرطوب کننده استفاده کنید تا تعادل اسیدی پوست را حفظ کرده و در عین حال پوست را مرطوب و مغذی نگه دارد. اگر بیماری پوستی خاصی دارید با پزشک خود در مورد محصول مناسب صحبت کنید.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار