عوارض لاک ناخن | لاک ناخن ایمن | خطر ناخن مصنوعی

حواستان به این آسیب های جدی لاک و ناخن مصنوعی هست؟

استفاده طولانی و مکرر از لاک و ناخن مصنوعی می تواند عوارض جدی برای ناخن ها به دنبال داشته باشد.

حواستان به این آسیب های جدی لاک و ناخن مصنوعی هست؟

زندگی رنگی به نقل از برترین ها | لاک ناخن از جمله مواد آرایشی است که آسیبات زیادی به ناخن، دست و کل بدن وارد می کند، با انتخاب یک لاک مناسب عوارض آن را کمتر کنید.

انواع مختلفی از ناخن‌های مصنوعی وجود دارند، مانند اکریلیک، ژل و آن‌هایی که اثرات جانبی شناخته شده‌ای برای آن‌ها دارند، به خاطر مواد شیمیایی و نور uv مورد استفاده زمانی که آن‌ها اعمال می‌شوند، هستند و به همین دلیل است که مردم اغلب آن‌ها را به کار می‌گیرند و حتی اشکال مختلف را ترسیم می‌کنند و از رنگ‌های مختلف روی ناخن‌ها استفاده می‌کنند. این مقاله را بخوانید تا بیشتر درباره اثرات جانبی لاک ناخن بدانید.

خطرات مختلف ناخن مصنوعی:

بدون اینکه حتی متوجه شوید، ممکن است در هنگام استفاده از لاک ناخن مشکلات مختلفی برای سلامتی خود ایجاد کنید. مشکل با کسی است که هر روز رنگ‌های ناخنش را پاک می‌کند و رنگ جدیدی می‌زند بدتر از آن، کسانی هستند که نه تنها سلامت استفاده از لاک ناخن را در نظر نمی‌گیرند، بلکه با استفاده از ناخن‌های مصنوعی که طولانی‌تر می‌ماند به ناخن‌های خود آسیب می‌رسانند.

از طرف دیگر ناخن‌های مصنوعی از مواد شیمیایی استفاده شده اند که برخی افراد به آن حساسیت دارند، از طرف دیگر ژل مصنوعی لاک ناخن از لامپ‌های uv یا ال‌ای دی استفاده می‌کند که ممکن است باعث بروز سرطان یا پیری زودرس دست شود. این مقدمه‌ای بود تا به بررسی تمام عوارض و خطرات موجود در لاک ناخن برای سلامت بدن بپردازیم.

عوارض جانبی مختلفی برای سبک‌های لاک ناخن:

بله آن‌ها ممکن است خوب به نظر برسند و دستان شما زیباتر به نظر می‌رسند، اما به خاطر مواد شیمیایشان سالم نیستند. بیشتر این محصولات ناخنی، مواد سمی و بالقوه خطرناکی را در مقادیر مختلف حمل می‌کنند، بنابراین مهم است که مراقب برندی باشید که از آن استفاده می‌کنید.

از مواد شیمیایی مختلف یافت شده در این برند‌های لاک ناخن، مواردی وجود دارند که ممکن است به خاطر ترکیبات آن‌ها مانند فرمالدهید، موجب سرطان یا اختلال در هورمون‌های دیگری شود.

لازم به ذکر است که اغلب مواد اولیه مورد استفاده در ساخت لاک ناخن تنها زمانی مضر هستند که در معرض گرما قرار گیرند، یا زمانی که خورده شوند، در غیر این صورت می‌توانند ایمن باشند و روی ناخن‌ها استفاده شوند.

در این ترکیبات مختلف، تولوئن نیز موجود است:اثرات تولوئن شامل خشکی یا ترک خوردن پوست، سردرد، بی حسی، سوزش چشم یا گلو و به ندرت، آسیب کلیه یا کبد می‌شود، اما در حال حاضر ممکن است از خودتان بپرسید که چرا این موارد ممکن است چنین اثراتی را داشته باشد.

تولوئن ماده‌ای است که برای مخلوط کردن مواد دیگر در لاک ناخن مورد استفاده قرار می‌گیرد و به همین دلیل است که بیشتر مشتریان در معرض آن قرار می‌گیرند، حتی تکنسین‌های ناخن در معرض بخار آن قرار می‌گیرند و از آنجا ممکن است هر کدام از عوارض جانبی ذکر شده را دریافت کنند. به گفته اداره غذا و دارو، غلظت امن آن کم‌تر از ۵۰ درصد است.

عناصر دیگری مانند فورمالدهید نیز می‌تواند به برخی افراد حساسیت بدهد و باعث تحریک پذیری فرد شود. از فرمالدهید به عنوان نگهدارنده برای جلوگیری از آلودگی باکتریایی استفاده می‌شود. از طرف سازمان به این نتیجه رسیده اند که استفاده از فرمالدهید در زمانی که مقدارش از ۰.۲ % تجاوز نکند، امن است؛ و سرانجام، همچنین ماده دیگری نیز هست که کافور نام دارد، این ماده‌ای است که به لاک ناخن استحکام و درخشش می‌بخشد. قرار گرفتن در معرض این عنصر در مقادیر زیاد ممکن است باعث تهوع، گیجی و حتی سردرد در هنگام استنشاق اش شود.

استفاده از طرح‌ها و سبک‌های خلاقانه لاک ناخن متفاوت ممکن است شما را متفاوت کند، اما از طرف دیگر، شما هم چنین عوارض جانبی متفاوتی برای سلامت کلیتان دریافت می‌کنید. این رابطه از زدن لاک ناخن نیست، بلکه با بو کردن تمام مواد شیمیایی و موادی است که در آن یافت می‌شود.

از چیز‌هایی که ممکن است بعد از تنفس این مواد رنج ببرید، ممکن است احساس سرگیجه، حالت تهوع و سردرد باشد. این‌ها تاثیرات ساده‌ای هستند که ممکن است در حال حاضر با آن برخورد شود، اما چیز‌های دیگری نیز وجود دارند که ممکن است از آن‌ها رنج ببرید که شامل آسیب کلیه، مشکلات زایمان، آسم و مشکلات کبد می‌شود.

استفاده از لاک ناخن نیز برای شش‌ها مضر است و ممکن است موجب افسردگی سیستم عصبی شود، ممکن است بر روی چشم، پوست، و دستگاه تنفسی تاثیر بگذارد، و در نهایت وقتی پوست در تماس قرار می‌گیرد، ممکن است شروع به تحریک کردن کند و موجب قرمزی و خارش شود.

انتخاب لاک ناخن مناسب:

راه‌هایی برای جلوگیری از همه این مشکلات مربوط به لاک زدن وجود دارد که دوست دارید از آن‌ها استفاده کنید و همچنین راه‌های مختلفی برای تمیز کردن مناسب لاک ها.

برای استفاده از نوع مناسب لاک، باید یکی از آن لاک‌های غیر سمی را انتخاب کنید و در واقع مارک‌های معروف مختلفی وجود دارند که این محصولات را تولید می‌کنند و شما می‌توانید به دنبال آن بروید. فقط برای اینکه مطمئن شوید، لاکی را بخرید که هیچ کدام از این سه عنصری را که در متن پایین ذکر کرده ایم را ندارد؛ فرمالدیید، تولوین و دیبوتیل فتالات.

بسیاری از لاک‌هایی که در فروشگاه‌ها پیدا می‌شود، غیر سمی هستند، که به این معنی است که آن‌ها ایمن هستند، اما هنوز مواد اولیه دیگری برای براق کردن آن‌ها برای یک یک دوره زمانی طولانی‌تر و یا حتی خشک کردن آن‌ها به کار می‌رود. شما ممکن است مواد دیگری را نسبت به موارد ذکر شده در بالا پیدا کنید که مضر نیست، مانند:

عامل تشکیل فیلم، که اغلب نیتروسلولوز هستند و زیاد در رنگ‌های خودرو‌ها به کار می‌رود.

یک حلال، که بخش فرار لاک ناخن است.

عوارض استفاده مکرر از لاک ناخن

رقیق کننده، اغلب لاک‌های ناخن، رقبق کننده‌ای مانند اتیل استات دارند، که برای تثبیت محصول و ویسکوزیته لاک مورد استفاده قرار می‌گیرد. هم چنین به منظور اجتناب از جداسازی نیتروسلولوز از مواد دیگری که لاک ناخن را تشکیل می‌دهند به کار می‌رود.

رزین و پلاستیزر معمولاً به منظور خشک شدن لاک و هم چنین برای جلوگیری از پویته شدن لاک، به کار می‌روند.

این‌ها چیز‌هایی هستند که در لاک وجود دارند. در حال حاضر نام‌های تجاری مختلفی وجود دارند که دیگر به اندازه قبل مضر نیستند، و ممکن است گاهی اوقات اصلا مضر نباشند؛ فقط سعی کنی که هر چند وقت ناخن‌های خود را پاک کنید و بگذارید مدتی هوا بخورد.

کدام لاک ناخن سالم و ایمن‌تر است؟

سبک‌های مختلف، طرح‌ها و ایده‌هایی وجود دارند که شما می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید تا لاک ناخن منحصر به فردی را برای انگشتان خود خلق کنید؛ کسانی هستند که قلب می‌کشند و متنی را می‌نویسند که با هم خوانی ندارند، و کسانی هستند که به سالن ناخن می‌روند و به متخصص ناخن اجازه می‌دهند که از حس هنری اش استفاده کنند و چیز زیبایی را رسم کند.

در واقع سبک‌های مختلفی برای داشتن ناخن‌های زیبا وجود دارد که آن‌ها را زیبا می‌سازند، اما همیشه آسان نیستند، بنابراین آن‌ها به یک متخصص ناخن نیاز دارند و یا به کسی نیاز دارند که قبلا این فرآیند را چندین بار انجام داده و در آن متخصص شده است.

لاک ناخن برای استفاده ایمن است، اما تنها در صورتی که فرمالدهید، تولوئن یا دیبوتیل نداشته باشد، دقت کنید که قبل از خرید، بطری را چک کنید. اثرات جانبی لاک ممکن است بر سلامت کل شما تاثیر بگذارد و سلامتی ناخن‌های شما را به تنهایی به خطر بیندازد.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار