غذای فوری و سریع | سمبوسه

برای نهارت غذای فوری و سریع درست کن | طرز تهیه سمبوسه جنوبی

اگر شماهم زمان کافی برای درست کردن نهار وغذا ندارید ما به شما طرز تهیه سمبوسه را آموزش می دهیم.

برای نهارت غذای فوری و سریع درست کن | طرز تهیه سمبوسه جنوبی

به گزارش شمانیوز : سمبوسه یک غذای سنتی جنوبی است. سمبوسه را به عنوان غذای اصلی و پیش غذا هم سرو می کنند. پایه اصلی سمبوسه با سیب زمینی است. زمان آماده سازی سمبوسه کوتاه است. طرز تهیه سمبوسه را در زیر بخوانید. 

مواد لازم

سیب زمینی           3 عدد
پیاز                         1 عدد
نان لواش               به تناسب مواد
روغن                     به تناسب مواد
زرد چوبه               1/4 قاشق چایخوری
نمک و فلفل           به میزان لازم
روغن                   به مقدار لازم
جعفری               به مقدار لازم

 

طرز تهیه مرحل به مرحله

 

مرحله اول :

برای درست کردن سمبوسه ابتدا باید سیب زمینی ها را پوست گرفته سپس نگینی خرد کنید و بعد آبپز کنید و یا با پوست سیب زمینی را آبپز کنید. سیب زمینی ها را به همراه آب، نمک و کمی روغن بپزید. دلیل افزودن نمک و روغن به سیب زمینی این است که در هنگام پخت اگر سیب زمینی شکاف پیدا کرد و یا اینکه آب داخل آن نفوذ کرد سیب زمینی مزه دار شده باشد و مزه آب به خودش نگیرد.

مرحله دوم

در فاصله ای که سیب زمینی ها آب‌پز می شوند، پیازها را خرد کنید و در ظرف مورد نظر سرخ کنید اما اجازه ندهید که پیاز ها خیلی خشک شود و در آخر تفت دادن پیاز ها کمی زرد چوبه به آن اضافه کنید تا پیاز ها خوش رنگ و طلایی شوند

مرحله سوم

بعد از اینکه سیب زمینی ها به پخت رسید و سرد شد آن را با گوشت کوب له کنید و مواد سمبوسه را که شامل (سیب زمینی ، پیاز و همچنین سبزی های معطر ساطوری شده) می شود را به همراه (کمی نمک ، فلفل و زردچوبه با هم ترکیب کنید و کمی تفت دهید.

مرحله چهارم

می توانید مواد سمبوسه را داخل نان بریزید و نان را رول کرده و سرخ کنید، همچنین می توانید نان سمبوسه ها را مثلثی برش زده و سرخ کنید وقتی موادتان آماده شد باید نان های لواش را برش بزنید اگر میخواهید سمبوسه های بزرگ درست کنید باید نان ها را به صورت طولی و اگر سمبوسه های کوچک آنها را به صورت عرضی برش بزنید.

حالا برای پیچیدن سمبوسه از مواد بردارید و یک سمت نان قرار دهید و به حالت مثلثی نان را بپیچانید.

این مثلث چند چرخ می خورد تا تمام اضلاع آن بسته شود فقط اگر لب های نان ها خشک بود کمی مرطوبش کنید تا نان موقع کار نشکند.

مرحله پنجم

پس از پیچاندن سمبوسه ها آنها را در روغنی که حدود نیم سانت از سطح ظرف را پر کرده سرخ کنید. فقط دقت کنید برای اینکه سمبوسه ها باز نشن از سمتی که پیچیده شده اند،داخل روغن قرار دهید.

مرحله آخر

وقتی سمبوسه ها سرخ شدند طرف دیگر آن را سرخ کنید و بعد از سرخ شدن روغن اضافه آن را با کاغذ خشک کن و یا قرار دادن بر روی صافی بگیرید.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار