خورش مرغ | خوشمزگی خورش مرغ

راز خوشمزگی خورش مرغ لو رفت | با این ترفند خورش مرغ مجلسی بپز

در مقاله زیر راز خوشمزه و مجلسی شدن خورش مرغ را می توانید بخوانید.

راز خوشمزگی خورش مرغ لو رفت | با این ترفند خورش مرغ مجلسی بپز

خورش مرغ یکی از غذایی هایی است که در خیلی از مجالس ایرانی ها پخته میشود. برخی افراد خورش مرغ را به نخو احسنت می پزند. اما برخی افراد هرچقدر تلاش می کنند خورش مرغ شان خوشمزه نمیشود. با ماهمراه باشید تا از راز خوشمزگی خورش مرغ آگاهی پیدا کنید. 

خورش مرغ

مزه دار کردن یا مرینیت کردن مرغ

برای پخت یک خورش مرغ خوشمزه بهتر است مرغ را تمیز کرده و حتما پوست آن را بکنید و سیر، پیاز را ریز خرد کنید و یک ساعت در آن بخوابانید. خواباندن مرغ در آب و نمک نیز سبب می شود مرغی تردتر و خوشمزه تر داشته و تمام قسمت های بدن مرغ طعمی یکدست و عالی داشته باشند.

سرخ کردن مرغ

قطعات مرغ را کمی تفت دهید تا طلایی رنگ شوند. شما باید هر سمت قطعات مرغ را 4 تا 5 دقیقه سرخ کنید تا هم مزه بهتری بگیرد و هم در زمان پخت وا نرود.

استفاده از سیر و پیاز

سیر و پیاز را خیلی ریز خرد کنید و کمی تفت دهید. سیر و پیاز سبب می شود خورش مرغ شما خوشمزه تر شود و طعمی عالی به خود بگیرد.

سرخ کردن رب

برای این که خورش خوشرنگ تر شود، رب را در یک ظرف جداگانه به همراه مقداری روغن سرخ کرده و یا می توانید رب را همراه پیاز و سیر سرخ نمایید و به خورش اضافه نمایید. می توانید به جای رب، از خود گوجه فرنگی استفاده کنید، اما باید گوجه فرنگی ها را پوست کنده و خرد کنید، سپس آن ها را بپزید تا آب گوجه تبخیر شده و سپس از آن به جای رب استفاده نمایید.

استفاده از هویج و فلفل دلمه ای

از هویج و فلفل دلمه ای نیز می توانید در طبخ این خورش استفاده کنید، این کار به بهتر شدن طعم خورش کمک فراوانی می کند.

استفاده از ادویه

ادویه یکی از رازهای خوشمزه شدن انواع غذاها است. به خورش مرغ خود زردچوبه و فلفل اضافه کنید زیرا کاملاً بوی مرغ را می گیرد. زردچوبه را حتما تفت دهید تا بوی آن گرفته شود. اضافه کردن مقداری پودر دارچین به خورش مرغ باعث خوشمزه تر شدن و خاص تر شدن طعم این خورش می شود اما برخی افراد ممکن است طعم آن را نپسندند.

افزودن زعفران

زعفران به خورش مرغ طعم خوبی می بخشد و رنگ آن را بی نظیر می کند پس نیم ساعت آخر پخت مرغ به آن زعفران بیافزایید.

استفاده از آلو

خورش مرغ به طور معمول بدون آلو تهیه می شود اما اگر شما دوست دارید می توانید از آلوی برقانی، آلو بخارا و... در طبخ مرغ استفاده کنید. نکته مهم این است که آلو برقانی می تواند خورش را خوشمزه تر کند اما ممکن است روی رنگ خورش تاثیر منفی بگذارد.

افزودن قرقروت و آبلیمو

اگر دوست دارید خورش مرغ شما کمی ترش مزه شود، هنگام پخت آن کمی قرقروت یا آبلیمو به آن اضافه نمایید، البته اگر طعم مرغ برایتان مهم تر از رنگ آن است زیرا ممکن است این مواد روی رنگ خورش اثر بگذارند.

افزودن آب به مرغ

بهتر است زمان تهیه سس مرغ آب کمتری به آن اضافه کنید. اگر مقدار آبی که شما به مرغ اضافه می کنید، زیاد باشد، غذای شما طعم خوبی نخواهد داشت.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار