معافیت سربازی | شرایط معافیت از سربازی

خبر خوش برای این مشمولان سربازی ؛معاف شدید

سازمان وظیفه عمومی فراجا یک اطلاعیه مهم صادر کرد.

خبر خوش برای این مشمولان سربازی ؛معاف شدید

زندگی رنگی | سازمان وظیفه عمومی فراجا اعلام کرد: دوره آموزش رزم مقدماتی مشمولان واجد شرایط معافیت ۳ فرزند و بیشتر لغو و این افراد با تکمیل فرم تعهد کفایت از آموزش ، از خدمت دوره ضرورت معاف می‌شوند.

سازمان وظیفه عمومی فراجا اعلام کرد: برابر ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح دوره آموزش رزم مقدماتی معافیت مشمولان دارای سه فرزند و بیشتر لغو و متقاضیان واجد شرایط برای بهره مندی از این معافیت می‌بایست با مراجعه به معاونت وظیفه عمومی و یا یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) محل سکونت نسبت به تکمیل فرم تعهد آموزشی اقدام کنند.

دراین اطلاعیه آمده است : مشمولان و خانواده‌های آنان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir و یا کانال سازمان در پیام رسان های داخلی (سروش،ایتا و روبیکا) به نشانی khabaresarbazi@ از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.

وام برای سرباز

پیش از این خبر هم صحبت از وام برای سربازها بود . در همین راستا سردار محمدجواد زاده‌کمند درباره شرایط اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی به کارکنان وظیفه مهارت‌دیده اظهارکرد: در راستای پشتیبانی و حمایت شغلی از کارکنان وظیفه ماهر ترخیص شده از خدمت، مطابق با هماهنگی‌های صورت گرفته با دستگاه‌های متولی اشتغال و برنامه‌ریزی‌های انجام شده در سال ۱۴۰۱، این قرارگاه موفق به ثبت نام بیش از شش هزار و ۳۰۰ نفر از متقاضیان و بررسی و هدایت بخشی از آن‌ها به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات شغلی شد.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۹ هزار نفر از سربازان وظیفه مهارت‌دیده تسهیلات شغلی خود را دریافت کرده‌اند، گفت: بیش از ۴۰ هزار نفر نیز که در گذشته ثبت نام کرده بودند، در نوبت دریافت تسهیلات قرار داشته و به زودی تسهیلات خود را دریافت خواهند کرد.

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح گفت: اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی از دو ماهه پایانی سال ۱۴۰۱ آغاز شد و مطابق مصوبه شورای عالی اشتغال کشور، ادامه روند اعطای تسهیلات از محل اعتبارات سال ۱۴۰۱ تا پایان تیرماه سال ۱۴۰۲ تمدید شده است. همچنین مطابق هماهنگی‌های صورت گرفته و تعامل با بانک‌های عامل استان‌ها، درحال حاضر تعدادی از متقاضیان در فرآیند دریافت تسهیلات قرار گرفته‌اند. وی گفت: اعطای تسهیلات به متقاضیان واجد شرایط برای سال ۱۴۰۲ منوط به ابلاغ آیین نامه نحوه اعطای تسهیلات توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی و تعیین قدرالسهم استانی بانک‌های عامل از محل اعتبارات سال ۱۴۰۲ شده است.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار