ساخت و سازهای غیرمجاز؛ متجاوزان شناسایی شدند

بنا بر اعلام فرمانده انتظامی شهرستان ری، 15 هزار مترمربع از زمین‌های کشاورزی به ارزش 150 میلیارد ریال آزادسازی شد که 30 متهم به مراجع قضایی معرفی شدند.

ساخت و سازهای غیرمجاز؛ متجاوزان شناسایی شدند

سرهنگ محمد قاسم طرهانی روز جمعه در این باره گفت: در اجرای طرح برخورد با ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی و تغییر کاربری زراعی به مسکونی و یا خانه باغ، در پی کسب خبری مبنی بر انجام ساخت و سازهای غیر مجاز در بخشی از زمین های کشاورزی روستاهای امین آباد موضوع در دستور کار مأموران انتظامی کلانتری ۱۷۳ این فرماندهی قرار گرفت.

وی ادامه داد: با انجام بررسی‌های مقدماتی و تحقیقات پلیسی مشخص شد که ۳۰ کشاورز اقدام به محصور کردن و ساخت و ساز غیرمجاز و تغییر کاربری کرده که پس از هماهنگی‌های قضائی با همکاری ماموران انتظامی شهرستان ری و کارشناسان اداره جهاد کشاورزی حصارها و ساخت و ساز های ایجاد شده در زمینه های مذکور تخریب شد.

سرهنگ طرهانی از آزادسازی ۱۵ هزار متر از اراضی کشاورزی به ارزش بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال در این عملیات خبر داد و اظهار داشت: در اجرای این طرح ۳۰ نفر از متجاوزان به اراضی کشاورزی پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

این مسئول با بیان اینکه هرگونه تصرف و ساخت و ساز غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی موجب اخلال در نظم عمومی جامعه خواهد شد به شهروندان توصیه کرد: قبل از هرگونه اقدام عمرانی در زمین‌های زراعی و کشاورزی نسبت به استعلام وضعیت ملک و نوع کاربری آن از ادارات مربوطه استعلام مجوزهای قانونی لازم را دریافت کنند.

 

منبع: ایرنا
  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار