رمال‌های میلیاردر دستگیر شدند

دو فردی که از طریق رمالی و فریب‌ دادن اقدام به 40 میلیارد کلاهبرداری کرده بودند، توسط پلیس شهرستان خوی دستگیر شدند.

سردار رحیم جهانبخش روز شنبه در خصوص دستگیری ابن افراد اظهار کرد: با توجه به شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر فعالیت زن و مردی در امر رمالی و فالگیری و ترویج خرافه گرایی در شهر خوی، بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی انتظامی شهرستان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی افزود: با فعال سازی منابع خبری و با تلاش‌های شبانه روزی ماموران و پس از هماهنگی قضایی، در یک عملیات غافلگیرانه هر ۲ متهم پس از حضور در محل سکونت شان که معلوم شد هیچ گونه رابطه فامیلی با هم ندارند، دستگیر شدند.

سردار جهانبخش ادامه داد: در بازرسی از داخل منزل متهمان مقادیر زیادی طلاجات زنانه، سه قطعه شمش طلا، سکه طلا، مقادیری نقره جات به همراه یک جلد کتاب دعانویسی، تعدادی تراکت تبلیغاتی فال و تاروت، تعدادی فلش، سیم کارت، ساعت مچی زنانه و مردانه و کارت بانکی متعلق به متهمه و افراد دیگر و یک دستگاه دوربین فیلمبرداری کشف و ضبط شد.

این مقام انتظامی با اشاره به دستگیری نامبردگان اضافه کرد: متهمان در بازجویی‌های انجام شده به چندین فقره کلاهبرداری از این طریق به مبلغ ۴۰ میلیارد ریال معترف و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضابی شدند.

وی از شهروندان خواست به این نکته توجه داشته باشند که افراد رمال و فالگیر هیچ کمکی برای رفع مشکلات، بیماری‌ها و گرفتاری‌های آنها نکرده و هدف شان کسب درآمد از طریق فریب مردم بوده و چه بسا زمینه ساز مشکلات و گرفتاری‌های دیگری برای خانواده‌ها هستند.

 

منبع: رکنا
  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار