کلاهبرداران اینترنتی بازی پرسپولیس – نساجی دستگیر شدند

بنا بر اعلام رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت دلالان و کلاهبرداران مجازی که در پوشش فروش بلیت مسابقه فوتبال بین تیم های پرسپولیس و نساجی ضمن ایجاد بازارسیاه اقدام به کلاهبرداری اینترنتی از شهروندان نیز می‌کردند، دستگیر شدند.

کلاهبرداران اینترنتی بازی پرسپولیس – نساجی دستگیر شدند

سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با بیان اینکه کلاهبرداران و مجرمان سایبری از هر فرصتی برای کلاهبرداری و سوءاستفاده از مردم اقدام می‌کنند، در تشریح این خبر اظهار داشت: طی چند روز گذشته تعدادی از شهروندان به این پلیس مراجعه و گفتند قصد خرید بلیت بازی پرسپولیس و نساجی را در فضای مجازی داشتند که مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند.

وی افزود:‌ افسران سایبری پلیس فتا پایتخت بلافاصله تحقیقات خود را آغاز کردند و در بررسی های انجام شده مشخص گردید افراد سودجو با درج آگهی های متعدد در فضای مجازی کاربران را به بهانه خرید اینترنتی بلیت این مسابقه به صفحات جعلی فیشینگ هدایت کرده و اقدام به سرقت اطلاعات بانکی آنان و برداشت غیر مجاز از حسابشان می کنند.

سرهنگ گودرزی ادامه داد:‌ همچنین این احتمال وجود دارد که مجرمان سایبری کاربران را به لینک‌های آلوده هدایت کرده و از طریق بدافزارها اقدام به سوءاستفاده از اطلاعات داخل گوشی آنان کنند که در این شرایط احتمال سرقت اطلاعات هویتی کاربران نیز وجود دارد.

رئیس پلیس فتا پایتخت درباره دلالان مجازی اظهارکرد:‌ در مواردی نیز افرادی سودجو و فرصت طلب اقدام به ایجاد بازارسیاه فروش بلیت های این مسابقه در فضای مجازی کرده بودند که تعداد زیادی از این افراد دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی گردیدند.

وی با بیان اینکه لازم است شهروندان برای تهیه بلیت‌های مسابقات فوتبال و ... به سایتها و مراکز اعلام شده از سوی مراجع رسمی مراجعه کنند، توصیه کرد: به هیچ عنوان فریب اداعاهای دروغین سودجویان مجازی را نخورید و خریدهای اینترنتی خود را از طریق مراکز معتبر و دارای نماد اطمینان انجام دهید و برای آموزشهای بیشتر و اعلام موارد مجرمانه از طریق مرکز فوریتهای سایبری به شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ یا سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir پیگیری کنید.

 

منبع: ایرنا
  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار