جلوگیری از آتش‌سوزی بزرگ در تهران؛ آتش انباری یک ساختمان تجاری مهار شد

بنا بر اعلام سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با خاموش کردن حریق در انباری یک ساختمان تجاری در محدوده مرکزی تهران از وقوع حادثه‌ آتش‌سوزی بزرگ جلوگیری شد.

جلوگیری از آتش‌سوزی بزرگ در تهران؛ آتش انباری یک ساختمان تجاری مهار شد

سیدجلال ملکی در این‌باره گفت: وقوع حادثه حریق در یک ساختمان تجاری در ساعت ۱۲:۳۸ امروز به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اطلاع داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی، آتش‌نشانان سه ایستگاه را به محل حادثه واقع در خیابان امیرکبیر، خیابان ناظم الاطباء جنوبی اعزام کرد.

وی با بیان اینکه نخستین گروه از آتش‌نشانان حدود چهار دقیقه بعد از اعلام وقوع حادثه در محل حاضر شدند، اظهارکرد: با حضور آتش‌نشانان در محل مشاهده شد که حریق در یک انباری حدودا ۵۰ متری در طبقه پنجم یک ساختمان پنج طبقه تجاری رخ داده و بخش‌هایی از آن که مملو از لوازم یدکی و کارتن بود، کاملا شعله‌ور شده بود. در همین راستا نیز آتش‌نشانان اقدامات خود برای اطفاء حریق را آغاز کرده و دقایقی بعد موفق به خاموش کردن کامل شعله‌های آتش شدند.

ملکی با بیان اینکه درپی این حریق دود زیادی فضا را در برگرفته بود، گفت: اما خوشبختانه تجهیز این انبار به سیستم اطفاء حریق از بروز حادثه‌ای دلخراش و غیرقابل جبران جلوگیری کرد. حوادث بسیاری بوده که از چنین حریقی آغاز شده و به چندین مغازه و بخش اعظمی از ساختمان را در برگرفته بود، اما در این مورد وجود سیستم هوشمند خاموش کننده آتش از شیوع حریق جلوگیری کرده بود. همچنین یکی از همسایگان نیز با توجه به آشنایی که با کپسول‌های اطفاء حریق داشته وارد عمل شده و اقدام به خاموش کردن آتش کرده بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران افزود: آتش‌نشانان پس از ایمن‌سازی محل و لکه‌گیری به ماموریت خود خاتمه داده و به ایستگاه‌های خود بازگشتند. همچنین کارشناس حریق سازمان نیز اقدامات خود برای یافتن علت وقوع حادثه را در دستورکار قرار دادند.

محمد اسماعیل توکلی، سرپرست اورژانس تهران نیز در این‌باره گفت: درپی این حادثه دو دستگاه آمبولانس اورژانس به محل اعزام شده و درمجموع به یک نفر خدمات امدادی در محل ارائه شد.

 

منبع: ایسنا
  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار