در پی اختلال سامانه یکپارچه خودرو؛

اپراتورها پاسخگوی متقاضیان نیستند!

با اختلال سامانه یکپارچه خودرو متقاضیان دچار سردرگمی شدند و هیچ یک از مقامات وزارت صمت توضیحی درباره این مساله سامانه‌ای نداده و شماره‌ای هم برای پشتیبانی سامانه یکپارچه اعلام نکرده‌اند.

اپراتورها پاسخگوی متقاضیان نیستند!

ثبت نام در سامانه یکپارچه خودرو از سوم خرداد آغاز شده است اما متقاضیان می‌گویند در ۲۴ ساعت گذشته نتوانسته‌اند وارد سامانه شوند و سامانه با اختلال مواجه است. این افراد برای حل مشکل باید چه کنند؟ آیا شماره‌ای برای تماس با پشتیبانی سامانه یکپارچه وجود دارد؟

در یکی، دو روز گذشته هیچ‌کدام از مقامات وزارت صمت هیچ توضیحی درباره اختلال سامانه یکپارچه خودرو نداده‌اند و هیچ شماره‌ای برای پشتیبانی سامانه یکپارچه هم اعلام نکرده‌اند.

به عبارتی هزاران متقاضی خرید خودرو از این سامانه از یکی، دو روز گذشته درگیر ورود به سامانه یکپارچه هستند اما یا امکان ورود به سامانه را ندارند یا در یکی از مراحل ثبت‌نام به مشکل می‌خورند.

پیگیری‌های رسانه‌ای هم برای پیدا کردن شماره تماس پشتیبانی سامانه یکپارچه خودرو بی‌نتیجه است. در هیچ بخشی از سامانه یکپارچه خودرو هیچ شماره‌ای برای پشتیبانی متقاضیان درج نشده است.

در برخی از سایت‌ها هم چندین شماره درباره پشتیبانی سامانه یکپارچه خودرو ثبت شده که هنگام تماس با آنها هیچ اپراتوری برای پاسخگویی به مشکلات وجود ندارد.

در میان این شماره‌ها تنها یک شماره برای پشتیبانی سامانه یکپارچه خودرو ثبت شده که تماس با آن هم افراد را به بخش‌های غیرمرتبط وصل می‌کند و حتی برقراری ارتباط با آن بخش‌ها هم بی‌نتیجه است چون هیچ‌کدام از اپراتورها جواب تماس را نمی‌دهند. برخی دیگر از سایت‌ها هم شماره‌هایی را درج کرده‌اند که آنها هم اشتباه است و کسی پاسخگو نیست.

به نظر می‌رسد مسئولان وزارت صمت و سامانه یکپارچه،‌ حل مشکل را به گذر زمان سپرده‌اند و امیدوارند که با گذشت چند روز و کاهش حجم مراجعه متقاضیان به این سامانه،‌ ترافیک سایت کمتر شود و خطاها کاهش پیدا کند و مردم بتوانند در این سامانه ثبت نام کنند. واگرنه خود این وزارتخانه هیچ برنامه‌ای برای پشتیبانی این گروه از متقاضیان ندارد، افرادی که از نیمه اردیبهشت حدود ۱۰۰ میلیون در حساب وکالتی خود بلوکه کرده‌اند یا از ثبت نام مرحله اول انصراف داده‌اند تا بتوانند در مرحله دوم صاحب خودرو شوند.

نکته مهم این است که این دومین مرحله ثبت نام خودرو در این سامانه است و انتظار می‌رفت بعد از گذشت یک مرحله مشکلات این سامانه به حداقل برسد و یا اینکه حداقل شماره تماس و پشتیبانی برای راهنمایی افراد وجود داشته باشد.

 

منبع: تجارت نیوز
  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار