کالابرگ

به این افراد کالابرگ الکترونیکی داده می شود | مشمولان کوپن الکترونیکی اعلام شدند

کالابرگ الکترونیکی به صورت یارانه وارد حساب سرپرستان خانوار می شود. کالابرگ الکترونیکی برای کمک به هزینه معیشتی ایرانیان پرداخت می شود. ..

به این افراد کالابرگ الکترونیکی داده می شود | مشمولان کوپن الکترونیکی اعلام شدند

به تازگی دولت طرح جدیدی را تصویب کرده است. نام این طرح کالابرگ الکترونیکی نام دارد. کالابرگ الکترونیکی یک یارانه است که محدود به خرید کالاهای اساسی می شود. کالابرگ الکترونیکی به صورت یارانه وارد حساب سرپرستان خانوار می شود. کالابرگ الکترونیکی برای کمک به هزینه معیشتی ایرانیان پرداخت می شود...

مدتی می شود که موضوع کالابرگ الکترونیکی و ارائه آن مطرح شده است و حرف و حدیث های بسیاری نیز درباره آن بر سر زبان ها افتاده است، که چطور است و چگونه پیش خواهد رفت. از اینکه این طرح چند کالا را در بر می گیرد و پرداختی ها چطور است.

امروز نیز وزیر تعاون در حاشیه جلسه دولت گفته است که؛ وزارت اقتصاد و صمت سامانه کالابرگ الکترونیکی را طراحی کرد و این سامانه را در برخی شهرستان‌ها به صورت آزمایشی اجرا کرد و جواب خوبی گرفتند و در سطح استان هرمزگان هم اجرا شد.اما در ادامه می پردازیم به اینکه کوپن یا کالابرگ الکترونیکی چیست و چطور وارد عرصه شده است؟!

کوپن یا کالابرگ الکترونیکی

افزایش نجومی قیمت کالاهای اساسی سبب شد تا در تابستان سال ۱۳۹۷ وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی بحث کوپن یا کالابرگ الکترونیکی را مطرح کند، موضوعی که در قالب آن کالاهای اساسی در قالب وجه نقد یا کوپن الکترونیک تامین می شود.

پس از آن و در اواخر سال ۱۳۹۷ هم کمیسیون تلفیق مجلس بازگشت دوباره کوپن الکترونیکی را تصویب کرد اما در نهایت تابستان سال گذشته وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) اعلام کرد که کالای اساسی به اندازه کافی در کشور وجود دارد و برنامه‌ای برای توزیع آن به صورت کوپنی در دستور کار این وزارتخانه قرار نگرفته و بنابراین طرح تامین کالای اساسی در قالب کوپن الکترونیکی تاکنون به جریان نیفتاده است.

  • لینک کوتاه کپی شد
اخبار مرتبط
ارسال نظر

آخرین اخبار