واردات خودرو

انتقاد تند وتیز نماینده مجلس از واردات خودرو + فیلم

رشیدی کوچی نماینده مجلس در انتن زنده تلویزیون انتقادی تند و تیز از قیمت خودرو کرد و افزود این نوع واردات خودرو به کشور باعث افزایش قی.م.ت خودرو های داخلی می شود.

انتقاد تند وتیز نماینده مجلس از واردات خودرو + فیلم

پس از گذشت چهار ماه وعده‌ و‌ وعید و قول مقامات صنعتی مبنی بر تنظیم بازار با واردات خودرو، بالاخره ۲۲ خودروی خارجی به مرزهای ایران رسید. واردات خودرو از هفته‌های آینده سرعت می‌گیرد. پس از ۵سال وقفه در واردات خودرو، بالاخره کشتی حامل ۲۲خودروی خارجی در بندرلنگه پهلو گرفت. واردات خودرو با واردکننده محصولات کیا اقدام به ثبت سفارش ۷۰۰ دستگاه خودرو از برند کیا کرده است، واردکننده محصولات کیا اقدام به ثبت سفارش ۷۰۰ دستگاه خودرو از برند کیا کرده است.

رشیدی کوچی نماینده مجلس در انتن زنده تلویزیون انتقادی تند و تیز از قیمت خودرو کرد و افزود این نوع واردات خودرو به کشور باعث افزایش قی.م.ت خودرو های داخلی می شود.


در ادامه.....

امید قالیباف گفت: در حوزه لوازم خانگی به شدت مازاد عرضه داریم و بازار در رقابت کامل است و تولید‌کنندگان و عرضه‌کنندگان دنبال مشتری هستند اما در حوزه خودرو شرایط کاملا برخلاف شرایط بازار لوازم خانگی است. 

تولید و‌ کیفیت لوازم خانگی بعد از خروج کره‌ای‌ها از ایران ارتقا یافت

سخنگوی وزارت صمت اظهار داشت: در حوزه تولید لوازم خانگی بعد از خروج کره‌ای‌ها از ایرا‌ن، برای تولید‌کنندگان ما فرصتی ایجاد شد و این صنعت در زمینه تولید و کیفیت، ارتقا یافت به طوری برای رسیدن به صادرات 440 میلیون دلاری لوازم خانگی به بازارهای منطقه برنامه‌ریزی شده است. 

وی افزود: بعد از تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران و توقف واردات خودرو و خروج خودروسازان از کشورمان دو مساله رخ داد اول اینکه دچار کمبود عرضه شدیم و تولیدات داخلی نتوانست بازار را جواب دهد. 

سخنگوی وزارت صمت بیان داشت: مساله دوم اینکه بعد از تحریم‌های سال 97 آمریکا علیه ایران و افزایش قیمت ارز، تقاضای سرمایه‌ای و واسطه‌ای برای خودرو شکل گرفت و لذا تقاضای خودرو بیش از تقاضای مصرفی بود بنابراین مشکلاتی در بازار رخ داد که برای حل بخشی از آن نیاز به واردات خودرو بود. 

وی با بیان اینکه خودروهای کره‌ای پیش از این در ایران خدمات داشته است و خودروهای تولید این کشور از برندهای جهانی به شمار می‌رود، اظهار داشت: بنابراین واردات خودرو از کره قبلا جزء گزینه‌های ما بود و اکنون نیز هست. 

سخنگوی وزارت صمت با اشاره به معاملات صوری در حوزه خودرو و قیمت‌سازی گفت: متاسفانه با معاملات صوری در بازار برای خودرو قیمت‌سازی می‌شود که امیدواریم بخشی از این قبیل مشکلات با واردات حل شود. 

  • لینک کوتاه کپی شد
اخبار مرتبط
ارسال نظر

آخرین اخبار