امروز 1 اسفند 1400 قیمت خودرو با کاهش روبرو شد.احتمال ریزش قیمت خودرو در روز های آتی بسیار بالا رفته است.قیمت خودروی سمند امروز با 5 میلیون افت بیشترین ریزش را در بین خودرو های ایرانی داشته است.آیا این روند کاهش قیمت خودرو ادامه خواهد داشت؟قیمت خودروی 206 با 2 میلیون افزایش به 325 میلیون رسید.

در روز ۱ اسفند ۱۴۰۰ بازار خودرو ایران با توجه به آمارها و قیمت روزانه سایت باما با تغییراتی همراه شده است.

قیمت خودرو صفر داخلی امروز ۱ اسفند ۱۴۰۰ در بازار ایران به شرح زیر است:

خودروی پراید ۱۱۱ به نرخ ۱۸۶ میلیون تومان رسید.

پراید ۱۳۱ نیز به نرخ ۱۷۱ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

خودروی دنا پلاس اتوماتیک مدل  ۱۴۰۰ با کاهش قیمت دو میلیونی نسبت به روز گذشته در قیمت ۴۹۰ میلیون تومان در بازار خودروی کشور موجود است.

قیمت خودروهای پرطرفدار

نرخ خودرو تیبا هاچ بک پلاس به نرخ ۲۰۲ میلیون تومان رسید.

پژو ۲۰۶ تیپ دو به قیمت ۲۶۶ میلیون رسید. پژو ۲۰۶ تیپ پنج با کاهش سه میلیون تومانی نسبت به روز گذشته به قیمت ۳۲۵ میلیون در بازار موجود است.

خودرو پژو پارس اتوماتیک نیز سه میلیون تومان کاهش داشت و به ۴۳۷ میلیون تومان رسید.

قیمت خودرو

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران تهران در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: با وجود تغیرات قیمتی که در بازار رخ می‌دهد، اما همچنان خریدار در بازار کم است. قیمت‌های ثبت شده در سایت‌ها بر اساس متوسط قیمت‌های ثبت شده است.

او افزود: خریداران خودرو منتظر ثبات قیمت دلار هستند. اکنون قیمت دلار در حال کاهش است. اگر نرخ دلار به ۲۵ هزار تومان برسد، قیمت تمام کالاهای سرمایه‌ای تغییر می‌یابد. اما اگر قیمت ارز ثابت نشود بازار همچنان نوسانی خواهد بود.

چانه زنی ها در وین ادامه دارد و در حالی که طرفین اعلام می کنند که زمان اعلام توافق بسیار نزدیک و شاید به کمتر از دو هفته دیگر برسد، همچنان هر یک از طرفین مذاکره به دنبال کسب امتیازات بیشتر است و توپ را به زمین دیگری می اندازد. بازار خودرو در واکنش به این اتفاقات برخی موارد افزایش قیمت روز گذشته را پس گرفته است و همچنان منتظر نتیجه مذاکرات به نظر می رسد. 

گزارش میدانی از بازار امروز خودرو نشان می‌دهد که امروز پژو ۲۰۶ تیپ دو ۴ میلیون تومان افزایش قیمت دیروز را عقب نشینی کرد و دوباره به نرخ ۲۶۷ میلیون تومان رسید.

پژو ۲۰۶ تیپ پنج اما امروز ۲ میلیون تومان افزایش قیمت داشت و با نرخ ۳۲۵ میلیون تومان معامله می شود. 

 پژو پارس معمولی که قیمت آن از ۲۸۰ میلیون تومان تکان نمی خورد امروز با ۲ میلیون تومان کاهش قیمت مواجه شد و بهای آن به ۲۷۸ میلیون تومان رسید.

امروز قیمت سمند ال.ایکس ۵ میلیون تومان افت قیمت را تجربه کرد و بهای آن به ۲۶۶ میلیون تومان کاهش قیمت داشت. 

خودروی دنا معمولی با ۳ میلیون تومان کاهش قیمت به نرخ ۳۶۸ میلیون تومان معامله می شود. 

پراید ۱۱۱ در بازار امروز تهران بدون تغییر قیمت نسبت به دیروز همچنان با قیمت ۱۸۸ میلیون تومان خرید و فروش می شود و پراید ۱۳۱ امروز با یک میلیون تومان کاهش قیمت با نرخ ۱۷۱ میلیون تومان معامله می شود.

پراید ۱۵۱ هم یک میلیون تومان کاهش قیمت داشت و با نرخ ۱۶۴ میلیون تومان خرید و فروش می شود. 

تیبا معمولی یک میلیون تومان افزایش قیمت داشت و بهای آن امروز ۱۸۱ میلیون تومان است و تیبا دو نیز به همین ترتیب با افزایش یک میلیون تومانی قیمت به ۱۸۶ میلیون تومان رسیده است. 

ساینا دنده‌ای امروز همچنان با قیمت ۱۹۸ میلیون تومان دیروز معامله می شود و کوئیک دنده‌ای بدون تغییر قیمت با بهای ۱۹۴ میلیون تومان عرضه شده است.

بهای کوئیک آر هم همچنان ۲۰۰ میلیون تومان است.

معاون اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اهواز ثبات قیمت خودرو در بازار اهواز خبر داد.

فیصل سرخه در گفت‌وگو با ایسنا درباره وضعیت بازار خودرو در اهواز نسبت به دو هفته گذشته اظهار کرد: در حال حاضر بازار خودرو در رکود کامل است و خرید و فروش به ندرت انجام می‌شود و با توجه به تورم و افزایش‌های قیمت خودرو، توان خرید مردم کاهش یافته است.

وی افزود: بازار ماشین‌های ایرانی و خارجی در رکود به سر می‌برد، این حالی است که قیمت این خودروها ثابت بوده است.همچنین پیش بینی ما این است که اگر توافق برجام اتفاق بیفتاد، قیمت‌ها در آستانه عید کاهش می‌یابد.

سرخه درباره نحوه تعیین قیمت خودروها در معاملات بیان کرد: قیمت خودروها برحسب خرید بنگاه‌دار است، یعنی اگر خودروها را برحسب قیمت قدیم خریداری کرده باشد به نرخ قیمت قدیم به فروش می‌رساند و اگر با قیمت جدید خریداری کرده باشد طبق قیمت جدید به فروش می‌رساند.

معاون اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اهواز در خصوص قیمت فعلی خودروهای تولید داخل در بازار گفت:در حال حاضر پژو پارس سال حدود ۲۸۲ میلیون تومان، پژو پارس تی یو فایو ۳۴۰ میلیون تومان، پژو پارس ال‌ایکس ۳۱۵ میلیون تومان، دناپلاس اتوماتیک ۴۹۰ میلیون تومان، دناپلاس ۴۱۲ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ دنده‌ای سقف شیشه ۳۶۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ سقف فلز ۳۵۶ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ اتوماتیک ۵۴۵ میلیون تومان، تیبا یک ۱۸۴ میلیون تومان و تیبا دو ۱۸۷ میلیون تومان در بازار قیمت دارد.

وی به قیمت خودروهای اروندی اشاره و خاطرنشان کرد: قیمت خودروی سانتافه ۲۰۱۷ نیمه فول ۷۵۰ میلیون تومان، سانتافه مدل ۲۰۱۸ نیمه فول ۸۰۰ میلیون تومان، توسان ۲۰۱۷ نیمه فول ۷۲۰ میلیون تومان، توسان ۲۱۸ نیمه فول ۷۸۰ میلیون تومان، سانتافه فول یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، رافول ۲۰۱۷ فول یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، رافول ۲۰۱۸ فول یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان، پرادو ۲۰۱۷ فول دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و لندکروز ۲۰۱۸ صفر، چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.