قیمت طلا| قیمت طلا امروز| قیمت طلا و سکه

قیمت طلا خانم ها را خوشحال کرد! | ریزش شدید و ناگهانی قیمت طلا و سکه

قیمت طلا و سکه در آستانه بازگشت به کانال دو میلیون و 300 هزار تومان است.

قیمت طلا خانم ها را خوشحال کرد! | ریزش شدید و ناگهانی قیمت طلا و سکه

قیمت طلا در دو هفته اخیر تحت تاثیر جنگ حماس و اسرائیل و اخبار سیاسی منتشر شده قرار گرفته است. قیمت طلا از شروع سال جاری کاهشی شد. در نیمه اول سال جاری قیمت طلا حدود 350 هزار تومان ارزان شد که این رقم تاریخی و غیر قابل منتظره بود. قیمت طلا حالا در روند افزایشی قرار گرفته و این نگرانی به وجود آمده که در پنج ماه باقیمانده از سال به یکباره فنر آن در رود و مانند سال قبل با رشد قابل ملاحظه ای همراه شود. تازه ترین خبر درباره قیمت طلا را در ادامه بخوانید.

قیمت طلا و سکه روز گذشته در روند کاهشی قرار گرفت. در حالی که بازارهای جهانی در تعطیلات پایانی هفته قرار داشتند و دلار نیز در روندی خنثی نوسان داشت، قیمت طلا و سکه در همه قطعات و وزن‌ها نزولی شد. 

فعالان بازار طلا شرایط اقتصادی و افت قدرت خرید مردم را در شرایط رکودی بازار فلز زرد دخیل می‌دانند. تحلیلگران بازارها نیز معتقدند هیجانات اولیه رخدادهای منطقه، از بازار تخلیه شده و روزهای آرامی را برای هفته جاری پیش‌بینی می‌کنند.

گفتنی است انس جهانی طلا با رقم ثابت ۱۹۳۸ دلاری در حال معامله است.

به نوشته تجارت نیوز، دیروز یکشنبه ۲۱ آبان ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی کاهش ۱۵۰ هزار تومانی داشت که این قطعه را به کانال پایین‌تر کشاند. سکه امامی با قیمت ۲۸ میلیون و ۸۹۹ هزار تومان معامله شد. سکه‌ بهار با کاهش ۸۰ هزار تومانی با قیمت ۲۵ میلیون و ۵۱۷ هزار تومان معامله شد. 

روز گذشته نیم‌سکه کاهش ۵۰ هزار تومانی داشت و ربع‌ سکه بدون تغییر نسبت به روز شنبه معامله شد. این قطعات به ترتیب با قیمت‌های ۱۵ میلیون و ۲۵۰ و ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شدند. سکه گرمی نیز با افت ۵۰ هزار تومانی با قیمت پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله شد.

دیروز قیمت طلا نیز کاهش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار  با رقم ۱۰ میلیون و ۴۳۴ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز کاهش ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۴۰۹ هزار تومان رسید. 

در بیست و یکمین روز آبان، حباب تمام قطعات سکه نزولی شد. حباب سکه امامی ۱۶۷ هزار تومان، سکه بهار ۹۴ هزار تومان، نیم‌سکه ۴۹ هزار تومان، ربع سکه دو هزار تومان و سکه گرمی ۵۰ هزار تومان کاهش داشت. 

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار