حقوق سربازان| حقوق سربازان امسال| حقوق سربازان 1402

حقوق سربازان 9 میلیون شد | کاهش شدید مدت خدمت سربازی

معاون اجتماعی سازمان نظام وظیفه عمومی فراجا از افزایش حقوق سربازان خبر داد.

حقوق سربازان 9 میلیون شد | کاهش شدید مدت خدمت سربازی

حقوق سربازان در سالهای اخیر رشد قابل توجهی داشته است. در سالهای نچندان دور حقوق سربازان کفاف زیست و مخارج آنها در پادگان ها را نمی داد اما چند سالی است که آنها حقوق بهتری می گیرند. حقوق سربازان در سال 1402 افزایش خوبی داشت و در سال آینده بیشتر هم خواهد شد. تازه ترین خبر درباره حقوق سربازان را در ادامه بخوانید.

معاون اجتماعی سازمان نظام وظیفه عمومی فراجا اعلام کرد: امسال ارتقای حقوق سربازان با توجه به محل خدمت، بومی یا غیر بومی، تأهل یا تجرد، فرزند و مدرک تحصیلی صورت گرفت که حداقل آن ۳ و حداکثر آن ۹ میلیون است.

حسین زاهدی معاون اجتماعی سازمان نظام وظیفه عمومی فراجا در برنامه «گفتگوی اجتماعی» رادیو گفت‌وگو درباره میزان حقوق سربازان گفت: طبق قانون باید حداقل ۶۰ درصد حداقل حقوق و حداکثر ۹۰ درصد حداقل حقوق کادر رسمی به سربازان داده شود. افزایش حقوق‌ها در سال ۱۴۰۱ حداقل حقوق را به ۳ میلیون رساند و امسال نیز ارتقای حقوق با توجه به محل خدمت، بومی یا غیر بومی، تاهل یا تجرد، فرزند و مدرک تحصیلی صورت گرفت که حداقل آن ۳ و حداکثر آن ۹ میلیون است.

وی ادامه داد: براساس محل و یگان خدمت، ساعات کار سربازان متفاوت است. سربازان متأهل از بدو ورود در جاهایی تحت آموزش قرار می‌گیرند که در نزدیک محل سکونتی خودشان یا همسرشان باشد و در غیر این صورت امکان انتقالی وجود دارد.

معاون اجتماعی سازمان نظام وظیفه عمومی فراجا همچنین با اشاره به کاهش زمان خدمت به ازای هر فرزند خاطرنشان کرد: برای سربازان و افراد تحت تکفل آنها، بیمه در نظر گرفته است.

زاهدی خاطرنشان کرد: براساس پیشنهادی که ستاد کل نیروهای مسلح به فرمانده معظم کل قوا داد، دوره خدمت ضرورت کاهش یافته و به شکلی هدفمند شد و برای افرادی که در مناطق مرزی هستند حتی تا ۱۴ ماه کاهش یافته است. تمام اطلاعات در سایت Vazifeh.polis.ir درج شده است. همچنین در سایت Vazifeh.ir (پایگاه فرهنگی سرباز) نیز اطلاعاتی وجود دارد. در قالب فضای مجازی در پیام رسانهای ایتا، سروش و روبیکا ۲ کانال خبر سربازی و کانال خبردار فعال است و آخرین اتفاقات این حوزه در این کانالها بارگذاری می‌شود.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار