بازنشستگان| وام بازنشستگان| حقوق بازنشستگان

بازنشستگان سورپرایز شدند | ماجرای واریزی 20 میلیونی به حساب بازنشستگان چیست؟

حساب 40 هزار بازنشسته ایرانی پر پول شد.

بازنشستگان سورپرایز شدند | ماجرای واریزی 20 میلیونی به حساب بازنشستگان چیست؟

بازنشستگان قشر قابل توجهی از جامعه ایران را تشکیل می دهند. بازنشستگان همواره مطالبات خاص خودشان را داشته اند که مهمترین آنها همسان سازی حقوق و دریافتی متناسب با تورم است. در سالهای اخیر بحث افزایش حقوق بازنشستگان همواره مطرح بوده اما هنوز خبری از اجرایی شدن طرح های مربوط به افزایش حقوق بازنشستگان نیست. وام بازنشستگان یکی از برنامه های دولت برای حمایت از این قشر است.

مدیرعامل سازمان تأمین‌ اجتماعی از واریز مرحله چهارم وام قرض‌الحسنه به حساب تعدادی از بازنشستگان و مستمری‌بگیران این سازمان تامین اجتماعی خبر داد.

به نقل از تسنیم، میرهاشم موسوی؛ مدیرعامل سازمان تأمین‌ اجتماعی از واریز مرحله چهارم تسهیلات قرض‌الحسنه به حساب تعدادی از بازنشستگان و مستمری‌بگیران این سازمان خبر داد.

​میرهاشم موسوی گفت: یکی از خدماتی که سازمان تأمین‌ اجتماعی در کنار پرداخت بموقع مستمری ماهانه به بازنشستگان ارائه می‌دهد، تسهیلاتی است که برای رفع مشکلات در اختیار این عزیزان قرار می‌گیرد و در سال جاری، رقم این تسهیلات قرض‌الحسنه به 20 میلیون تومان افزایش یافته است.

مدیرعامل سازمان تأمین‌ اجتماعی از پرداخت 40 هزار فقره تسهیلات بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین‌ اجتماعی در این مرحله خبر داد و افزود: با احتساب این پرداختی‌ها، از ابتدای امسال جمعاً 157 هزار فقره وام 20 میلیون تومانی به بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین‌اجتماعی سراسر کشور پرداخت شده است.

موسوی گفت: در مرحله چهارم پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه مستمری‌بگیران سازمان تأمین‌ اجتماعی، 40 هزار فقره وام 20 میلیون تومانی به بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین‌ اجتماعی پرداخت ‌شد. در این مرحله ثبت‌نام این افراد که مشکل بانکی نظیر معوقه یا مسدودی حساب نداشته‌ و واجد شرایط بوده‌اند، توسط کانون‌های بازنشستگی در سامانه ثبت نهایی شده بود. این تسهیلات به حساب بازنشستگان واجد شرایط واریز شده و پیامک آن هم برای بازنشستگان ارسال شده است.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار