وام فوری| وام فوری بدون سپرده| وام فوری بدون ضامن

وام فوری بانک مسکن همه را سورپرایز کرد | وام فوری 550 میلیونی را چطور بگیریم؟

بانک مسکن اعلام کرده است که در جریان افزایش وام‌های مربوط به بخش مسکن، سقف تسهیلات نوسازی بخش فرسوده نیز به 550 میلیون تومان رسیده است.

وام فوری بانک مسکن همه را سورپرایز کرد | وام فوری 550 میلیونی را چطور بگیریم؟

وام فوری به وامی گفته می شود که در کوتاه ترین زمان ممکن به متقاضیان پرداخت می شود. وام فوری شامل وام ازدواج، وام قرض الحسنه، وام مسکن و... است. بسیاری از ایرانیان به ویژه زوج های جوان به دنبال دریافت وام فوری هستند تا مشکلات خود را رفع کنند. بانک های مختلفی اقدام به پرداخت وام فوری می کنند اما شرایط ضامنین باعث می شود مردم توانایی دریافت آن وام را نداشته باشند. برخی از بانکها اقدام به اعطای وام فوری بدون ضمانت، بدون سپرده یا با ضامنت سند می کنند که گزینه های خوبی برای دریافت وام هستند.

بانک مسکن اعلام کرده است که در جریان افزایش وام‌های مربوط به بخش مسکن، سقف تسهیلات نوسازی بخش فرسوده نیز به 550 میلیون تومان رسیده است. اما برای دریافت این وام باید چه مراحلی را طی کرد و سود آن چقدر است؟

کمبود زمین در سال‌های اخیر باعث شده است توجه بیشتری به بازسازی بافت فرسوده جلب شود؛ بافتی که عمر بناهای آن به اتمام رسیده و با بلندمرتبه‌سازی و ساخت مجدد، می‌توان متقاضیان زیادی را در آنها سکونت داد.

هر چند کارشناسان معتقدند تصمیمات دولت در زمینه مسکن، تخصصی و برنامه‌ریزی شده نیست، اما با این وجود، قسمتی از برنامه‌ریزی حوزه مسکن در برنامه ششم و هفتم توسعه به احیای این محدوده‌ها اختصاص یافته است. در همین راستا، بانک مسکن از افزایش سقف وام نوسازی بافت فرسوده خبر داده است.

سود وام فوری بافت فرسوده چقدر است؟

بر این اساس وام نوسازی بافت فرسوده در محدوده‌ها و محلات مشمول این طرح، از این پس به ازای ساخت هر واحد به 550 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. تسهیلات از سه منبع تودیعی دولت، منابع بدون سپرده بانک و منابع داخلی بانک (اوراق ممتاز) قابل پرداخت است.

سود تسهیلات بافت فرسوده با توجه به اینکه از چه منبعی تامین می‌شود متغیر است. 185 میلیون تومان آن پرداختی از سمت دولت با نرخ سود صفر درصد، منابع بدون سپرده بانک 185 میلیون تومان با نرخ سود 23 درصد و از محل اوراق ممتاز 180 میلیون تومان باقیمانده آن با نرخ 21.5 درصد پرداخت می‌شود.

آن بخش از تسهیلات که از محل اوراق ممتاز تامین می‌شود، نیازمند هزینه اولیه و خرید اوراق است. با توجه به اینکه اکنون قیمت هر برگه اوراق حق تقدم حدود 100 هزار تومان است، متقاضیان باید 360 برگه را به ارزش 36 میلیون تومان خریداری کنند. در نهایت نیز وام با توجه به پیشرفت پروژه و حداکثر در چهار مرحله پرداخت می‌شود. میزان پیشرفت فیزیکی پروژه از طریق گزارش ارزیابی که بانک بر اساس ضوابط و مقررات جاری انجام می‌دهد، تعیین می‌شود.

وام مسکن

شرایط دریافت وام فوری نوسازی بافت فرسوده

نخستین شرط برای دریافت وام فرسوده 1402 داشتن بنایی در محدوده بافت فرسوده است؛ به این ترتیب وام نوسازی بافت فرسوده تنها به متقاضیانی تعلق می‌گیرد که ملک کلنگی آنها در محدوده بافت فرسوده قرار گرفته باشد.

نکته بعد که به آن هم اشاره شد، بررسی هزینه‌های نوسازی بنا از سوی بانک مسکن است. اگر بر اساس این ارزیابی، هزینه‌های برآوردشده توجیه اقتصادی داشته باشد، وام به متقاضی تعلق خواهد گرفت. در نهایت نیز متقاضیان واجد شرایط می‌توانند با مراجعه به نشانی سایت www.facility.udrc.ir برای ثبت نام اقدام کنند.

مدارک لازم برای دریافت وام نوسازی بافت فرسوده

مدارک لازم برای دریافت وام بافت فرسوده نیز مدارک شناسایی هویت فرد، سند مالکیتی که قابلیت ترهین داشته باشد، بنچاق قطعی مالکیت متقاضی، پروانه ساختمان و نقشه‌های معماری ساختمان است.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار