قیمت سکه امامی| قیمت سکه امامی امروز| قیمت سکه امامی در تهران

قیمت سکه امامی دوباره 30 میلیون را رد می کند؟ | قیمت سکه امامی گوش به فرمان جنگ و دلار!

در حال حاضر دو مولفه اثرگذار در بازار سکه، جنگ حماس و اسرائیل و نوسانات نرخ دلار است.

قیمت سکه امامی دوباره 30 میلیون را رد می کند؟ | قیمت سکه امامی گوش به فرمان جنگ و دلار!

قیمت سکه امامی پس از شروع جنگ حماس و اسرائیل یکباره با رشد قابل توجهی همراه شد. این در حالی است که قیمت سکه امامی از ابتدای سال جاری در یک روند نزولی قرار گرفته بود و کاهش چند میلیونی آن همه را شگفت زده کرد. قیمت سکه امامی همواره برای سرمایه گذاران حائز اهمیت بوده است. قیمت سکه امامی تحت تاثیر دلار و اونس جهانی طلا، بالا و پایین می شود. تازه ترین قیمت سکه امامی را در ادامه می خوانید.

قیمت سکه امامی در معاملات نقدی روز دوشنبه در مرز حمایتی ۲۹ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان به فروش رسید. در حال حاضر دو مولفه اثرگذار در بازار سکه، جنگ حماس و اسرائیل و نوسانات نرخ دلار است.

به گزارش اکو ایران، قیمت طلای جهانی روز دوشنبه ۸ آبان۱۴۰۲ مرز ۲ هزار دلار را از دست داد و تا ۱۹۹۱ دلار پایین آمد. دو روز قبل قیمت اونس طلا تا ۲۰۰۹ دلار بالا رفته بود.

روز دوشنبه بازار سکه مانند قیمت طلا مسیر کاهش را دنبال کرد. بررسی‌ها نشان می‌دهد که قیمت سکه امامی روز یکشنبه بین ۶۰۰ هزار تومان تا یک‌ میلیون‌ تومان ارزان شد و در حدود ۲۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد. روند کاهشی سکه امامی در روز دوشنبه هم ادامه پیدا کرد و تا ۲۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان عقب‌نشینی کرده که نسبت به‌روز قبل ۳۰۰ هزار تومان ارزان بود. البته در واپسین ساعات معاملات نقدی روز دوشنبه قیمت هر قطعه سکه‌ امامی در حول‌و‌حوش ۲۹ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان معامله شد.

تکنیکالیست‌ها می‌گویند پس از ثبت کندل برگشتی ستاره ثاقب در روز شنبه بازار سکه در روز یکشنبه و دوشنبه نزولی شد ولی سایه ریسک‌های ژئوپلتیکی در خاورمیانه سکه را در محدوده حمایتی خود متوقف کرد.

روز قبل سکه امامی به حمایت خط روند کاهشی کوتاه مدت خود برخورد کرد ولی در محدوده حمایتی فوق متوقف مانده است، از پانزدهم مهرماه در تایم فریم ساعتی سکه امامی پنج بار با نزدیکی به این خط روند حمایت شده و رو به بالا برگشته است. از این رو می‌توان این مرز را حمایت سخت فعلی سکه در نظر گرفت. 

در صورتی که حمایت خط روند شکسته شود انتظارات صعودی در بازار طلا ضعیف می‌شود ولی اگر این حمایت حفظ شود می‌توان انتظار یکی بالایی در قسمت سکه را متصور بود

سکه در حال حاضر مرز مقاومتی مهم ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارد و در مقابل، مرز ۲۹ میلیون تومان هم برای سکه بازان از اهمیت بسزایی برخوردار است. به عقیده آنها درصورتی‌که نرخ دلار در روز جاری به مسیر کاهشی روز قبل ادامه دهد جو فروش در بازار سکه سنگین‌تر خواهد شد.

 

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار