حقوق کارگران| افزایش حقوق کارگران| افزایش دوباره حقوق کارگران

حقوق کارگران در پایان آبان افزایش می یابد | حقوق کارگران چقدر می شود؟

نماینده کارگری در شورایعالی کار در مورد نشست شورایعالی کار خبری خوش برای کارگران اعلام کرد.

حقوق کارگران در پایان آبان افزایش می یابد | حقوق کارگران چقدر می شود؟

حقوق کارگران در سال 1402 با افزایش 27 درصدی همراه شد که در وهله نخست باعث خوشحالی کارگران شد اما تورم بالایی که در ماه های نخست سال به وجود آمد اثر افزایش حقوق را خنثی کرد. حقوق کارگران در ایران توسط شورای عالی کار و پس از تصویب رقم پیشنهادی دولت مشخص می‌شود. در طول سال بحث های زیادی در خصوص افزایش مجدد حقوق کارگران مطرح شده است. در برهه ای خبر افزایش دوباره حقوق کارگران جدی شد و کارگران امیدوار شدند اما با شروع پاییز این امیدواری ها کمرنگ شد. کارگران امیدوارند اگر حقوق کارگران در سال جاری اضافه نمی شود حداقل در شروع سال آینده با افزایش قابل توجهی همراه شود.

نماینده کارگری در شورایعالی کار در مورد نشست شورایعالی کار گفت: قرار شد تا پایان آبان ماه بحث ترمیم دستمزد طیِ جلساتی با حضورِ نمایندگان طرفین به صورتِ کارشناسی بررسی شود و در نهایت در پایان آبان ماه جلسه‌ی ترمیم دستمزد به صورتِ رسمی تشکیل شود.

به نقل از ایلنا، جلسه‌ی شورایعالی کار که صبح امروز، دوشنبه، ۸ آبان ماه، با حضور وزیر کار، نمایندگان کارگری و کارفرمایی تشکیل شد، دقایقی پیش به کار خود پایان داد. 

محسن باقری (نماینده کارگری در شورایعالی کار) در موردِ تصمیمات این جلسه گفت: قرار شد تا پایان آبان ماه بحث ترمیم دستمزد طیِ جلساتی با حضورِ نمایندگان طرفین به صورتِ کارشناسی بررسی شود و در نهایت در پایان آبان ماه جلسه‌ی ترمیم دستمزد به صورتِ رسمی تشکیل شود. 

باقری گفت: ترمیم دستمزدِ کارگران در میانه‌ی سال مبنای اقتصادی دارد و با توجه به افزایشِ نرخ سبد معیشت و ناتوانی در کاهش محسوس نرخ تورم باید این اتفاق بیفتد. ضمن اینکه دولت در نشستِ تعیین مزدِ ۱۴۰۲ به نمایندگان کارگری قول داده بود که در صورتِ ترمیم مزدِ کارمندان، مزدِ کارگران نیز ترمیم شود. در حال حاضر مزد کارمندان در قالبِ مزایا و رفاهیات ترمیم شده و ما انتظار داریم این اتفاق برای کارگران نیز رقم بخورد. 

نماینده کارگری شورایعالی کار گفت: البته اینکه دولت و طرفِ کارفرمایی به ترمیم دستمزدِ امسال کارگران رضایت بدهند یا نه، بستگی به پایبندی دولت به عهد خود دارد. 

باقری همچنین در خصوص موضوعاتی که امروز در جلسه مطرح شد، گفت: اصلاح آیین‌نامه طبقه‌بندی مشاغل کارگری، استثنا شدن خیریه‌ها و بقاع متبرکه از برخی از مواد قانون کار و دستمزد منطقه‌ای در دستور کار جلسه امروز قرار گرفت.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار