قیمت دلار| افزایش قیمت دلار| کاهش قیمت دلار

قیمت دلار منفجر شد | ورود قیمت دلار به کانال جدید در هفته اول آبان ۱۴۰۲

قیمت دلار طی ۲۴ ساعت گذشته وارد کانال جدید شد.

قیمت دلار منفجر شد | ورود قیمت دلار به کانال جدید در هفته اول آبان ۱۴۰۲

قیمت دلار در سال 1401 تا مرز 60 هزار تومان پیش رفت که باعث نگرانی شدید جامعه شد. در ابتدای سال در حالی که پیش بینی می شد روند افزایشی قیمت دلار ادامه داشته باشد اما دلار همه را شگفت زده کرد. روند کاهشی قیمت دلار از اردیبهشت آغاز شد و تا اواخر بهار ادامه پیدا کرد. در شروع تابستان قیمت دلار افزایشی شد اما بار دیگر به روند کاهشی بازگشت و این کاهش قیمت تا اواسط مهر ادامه داشت که شروع جنگ حماس و اسرائیل آن را تحت تاثیر قرار داد و دلار بار دیگر افزایشی شد. تازه ترین خبر درباره قیمت دلار را در ادامه بخوانید.

قیمت دلار طی ۲۴ ساعت گذشته وارد کانال ۵۱ هزار تومان شد و در رقم ۵۱ هزار و ۱۰۰ تومان ایستاد.

به گزارش خبرآنلاین، قیمت دلار در بازار تهران با افزایش ۴۲۳ تومانی، یک کانال بالا رفت و مرز ۵۱ هزار تومان را رد کرد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که طی ۲۴ ساعت گذشته بازار ارز بازده ۰.۸ درصدی برای خریداران دلار داشته است و به این شکل هزار دلار آمریکا به قیمت ۵۱ هزار و ۱۰۰ تومان به فروش رفت.

تحلیلگران ریسک‌های سیاسی ناشی از تنش‌های نظامی در منطقه را عامل اصلی رشد انتظارات تورمی می‌دانند. وقوع درگیری‌های نظامی در منطقه و حمایت قاطع ایران از طرف فلسطینی سبب شده تا کشور در جناح‌بندی‌های سیاسی در مقابل دولت‌های غربی قرار گیرد.

برآیند فعالان بازار از این تقابل نیز کم‌رنگ شدن چشم‌انداز توافق‌های سیاسی با غرب است. مذاکرات سیاسی با غرب در سال‌های اخیر با تغییر در سمت و سوی انتظارات تورمی از جمله مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر بازار ارز کشور بوده است. البته این در حالی است که آمار و ارقام حاکی از بهبود چشمگیر درآمدهای ارزی کشور است که عمده این درآمدها ناشی از تجارت با چین است.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار