مجید بهادری درباره میانگین نرخ عمده فروشی برنج به همراه نرخ شلتوک مازندران، گفت: نرخ هر کیلو برنج سفید طارم محلی و هاشمی ۷۱۵ هزار ریال، شیرودی ۴۰۵ هزار ریال، ندا ۳۸۵ هزار ریال، فجر ۴۹۵ هزار ریال و کشت دوم بینام ۷۹۰ هزار ریال است که اکنون در بازارهای مازندران خرید و فروش می‌شود.

او می‌گوید: نرخ شلتوک طارم نیز در بازار ۳۷۰ تا ۳۹۰ هزار ریال، شیرودی ۲۴۰ تا ۲۵۰ هزار ریال، فجر ۲۶۰ تا ۲۷۰ هزار ریال و ندا ۲۲ تا ۲۳۰ هزار ریال است.

در حالیکه نرخ برنج در مازندران مرکز تولید این محصول در کشور از ۳۸ تا ۷۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود این نرخ با افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی در شهرهای دیگر به‌دست مصرف‌کننده می‌رسد که به گفته آگاهان بازار برنج علاوه بر نقش آفرینی دلالان، برخی فروشگاه‌های بزرگ نیز در این افزایش نقش دارند.

دبیر انجمن برنج کشور ۳۰ فروردین گفته بود: نرخ هر کیلوگرم برنج درجه یک شمال در مهرماه پارسال ۳۵ هزار تومان بود و، چون پس از این تاریخ هیچ هزینه تولیدی روی برنج متحمل نشده است پس هر گونه افزایش نرخ از سوی کشاورزان انجام نمی‌شود بلکه دلالان هستند که این نرخ را به دفعات افزایش می‌دهند.

علیزاده شایق به صراحت گفت: بازار برنج رها شده است و سازمان‌های نظارتی مطلقا در بازار برنج حضور ندارند.

 سطح شالیزارهای مازندران ۲۱۵ هزار هکتار است و این استان با تولید بیش از یک میلیون تن ۴۲ درصد برنج مورد نیاز کشور را تأمین می‌کند.