قیمت دلار| افزایش قیمت دلار| کاهش قیمت دلار

قیمت دلار پرواز کرد | نوسان ۴ هزار تومانی قیمت دلار

قیمت دلار در ماه مهر یک نوسان ۴ هزار تومانی را تجربه کرد.

قیمت دلار پرواز کرد | نوسان ۴ هزار تومانی قیمت دلار

قیمت دلار در سال 1401 تا مرز 60 هزار تومان پیش رفت که باعث نگرانی شدید جامعه شد. در ابتدای سال در حالی که پیش بینی می شد روند افزایشی قیمت دلار ادامه داشته باشد اما دلار همه را شگفت زده کرد. روند کاهشی قیمت دلار از اردیبهشت آغاز شد و تا اواخر بهار ادامه پیدا کرد. در شروع تابستان قیمت دلار افزایشی شد اما بار دیگر به روند کاهشی بازگشت و حالا نوسان قیمت به کمترین حد رسیده است. تازه ترین خبر درباره قیمت دلار را در ادامه بخوانید.

قیمت دلار در ماه مهر یک نوسان ۴ هزار تومانی را تجربه کرد. دلار مهر را با ۴۹ هزار تومان آغاز کرد و در برهه ای به ۵۳ هزار تومان رسید اما در نهایت در کانال ۵۰ هزار تومان جای خوش کرد.

بررسی روند بازار نشان می‌دهد که در طول یک ماه گذشته قیمت دلار با رشد ۲.۴ درصدی، به ۵۰ هزار و ۵۸۰ تومان افزایش یافته است.

این ارقام در شرایطی است که بازار ارز در طول یک ماه گذشته فراز و فرودهای شدیدی داشته و حتی هفدهم مهرماه، تا مرز کانال ۵۳ هزار تومان هم بالا رفت، اما در نهایت نرخی که در این روز تثبیت شد، ۵۲ هزار و ۱۳۱ تومان بود.

از این تاریخ به بعد و در طول ۱۳ روز گذشته همواره بازار ارز بالای کانال ۵۰ هزار تومان قرار داشته و تنها برای چند ساعت و آن هم ساعات ابتدایی معاملات دیروز بود که توانست در کانال ۴۰ هزار تومان قرار گیرد، اما در نهایت روند بازار دوباره صعودی شد و در آخرین لحظه معاملات، دلار روی عدد ۵۰ هزار و ۵۸۰ تومان ایستاد.

تحلیلگران اقتصادی معتقدند که نرخ دلار آزاد در مهر ماه به‌واسطه ریسک‌های سیاسی مطرح شده، نوسانات چشمگیری را تجربه کرد. اگرچه کارشناسان، دست پر بازارساز را عامل مهمی در کنترل نوسانات بازار در ماه‌های اخیر می‌دانند.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار