قیمت دلار| افزایش قیمت دلار| کاهش قیمت دلار

سقوط قیمت دلار به زیر ۴۰ هزار تومان | قیمت دلار در ماه آبان چقدر می شود؟

قیمت دلار در بازار آزاد به شدت ریخت و وارد کانالی جدید شد.

سقوط قیمت دلار به زیر ۴۰ هزار تومان | قیمت دلار در ماه آبان چقدر می شود؟

قیمت دلار در سال 1401 تا مرز 60 هزار تومان پیش رفت که باعث نگرانی شدید جامعه شد. در ابتدای سال در حالی که پیش بینی می شد روند افزایشی قیمت دلار ادامه داشته باشد اما دلار همه را شگفت زده کرد. روند کاهشی قیمت دلار از اردیبهشت آغاز شد و تا اواخر بهار ادامه پیدا کرد. در شروع تابستان قیمت دلار افزایشی شد اما بار دیگر به روند کاهشی بازگشت و حالا نوسان قیمت به کمترین حد رسیده است. تازه ترین خبر درباره قیمت دلار را در ادامه بخوانید.

در حالی که قیمت دلار در روزهای اخیر با ریزش قابل توجهی مواجه شده، ایرنا (خبرگزاری رسمی دولت) نوشته که قیمت دلار به کانال ۴۰ هزار تومان بازگشته است.

به گزارش ایرنا، همزمان با زمین لرزه شهر هرات و عملیات «طوفان الاقصی» (۱۵ مهرماه) که موجب نا آرامی منطقه و تعطیلی بازار هرات شده بود، نرخ دلار و یورو شروع به رشد کرد.

بسیاری از کارشناسان به صراحت اعلام کرده بودند که روند صعودی نرخ ارز هیچ دلیل بنیادی ندارد و تنها حاصل عملکرد دلالان ارزی، افزایش انتظارات تورمی و هیجانات حاکم بر بازار ارز است و به زودی فروکش خواهد کرد.

نرخ دلار در بازارهای غیررسمی و کانال تلگرامی با شروع طوفان الاقصی و زمین لرزه در هرات قیمت دلار وارد کانال ۵۰ هزار تومان شد و در بازارهای غیررسمی دلار با قیمت ۵۲ و ۵۳ هزار تومان معامله می‌شد، اما امروز (یکشنبه) در ادامه روند ریزش قیمت‌ها که از روز گذشته شروع شد، دوباره دلار به کانال ۴۰ هزار تومان بازگشت و در محدوده ۴۹ هزار و ۸۵۰ تا ۴۹ هزار و ۷۵۰ تومان قیمت‌گذاری شده است.

بررسی شرایط موجود نشان داد که پیش‌بینی کارشناسان و صاحبنظران محقق شد و بازار ارز پس از التهاب دو هفته‌ای دوباره آرام گرفت و به نرخ‌های پیش از نا آرامی منطقه بازگشت.

قیمت دلار

قیمت دلار در ماه آبان چه تغییری می کند؟

همچنین آمارهای اعلامی بانک مرکزی حاکی است که منابع ارزی و درآمدهای ارزی ناشی از فروش نفت و رشد صادرات و آزادسازی منابع بلوکه شده ایران در کشورهای مختلف افزایش یافته و نقدینگی نیز کاهش پیدا کرده است و این موارد، در کنار نزولی شدن تورم و همچنین مهار انتظارات تورمی، بیانگر آن است که تا پایان سال ثبات بازار ارز ادامه خواهد داشت.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار