سهمیه بندی بنزین| تغییر سهمیه بندی بنزین| سهمیه بنزین بنزین 1402

تفییر در سهیه بندی بنزین؟ | واریز سهمیه بنزین آبان ۱۴۰۲

ساعت صفر بامداد دوشنبه یکم آبان سهمیه بنزین خودروهای شخصی در کارت‌های هوشمند سوخت شارژ می‌شود.

تفییر در سهیه بندی بنزین؟ | واریز سهمیه بنزین آبان ۱۴۰۲

سهمیه بندی بنزین که از تیر ۱۳۸۶ تا خرداد ۱۳۹۴ و بعد از ۲۴ آبان ۱۳۹۸ تا به حال در حال اجراست طرحی است برای هدفمند کردن سوخت در ایران. در طرح سهمیه بندی بنزین برای تمامی خودروها در ایران کارت هوشمند سوخت صادر شد و تمامی تلمبه‌های جایگاه‌های سوخت مجهز به دستگاه‌های کارت‌خوان و پین پد شدند. در طرح جدید سهمیه بندی بنزین، خودروهای شخصی سهمیه ۶۰ لیتری در ماه دارند که به صورت ماهانه در کارت سوخت آنها شارژ می‌شود. هدف از سهمیه بندی بنزین کاهش مصرف سوخت و کاهش آلودگی هوا است. در سال جاری طرح هایی مبنی بر تغییر سهمیه بندی بنزین مطرح شده که هنوز به نتیجه نرسیده است.

علیرغم آنکه در ماه مهر صحبت‌هایی مبنی بر تغییر در سهمیه بندی بنزین مطرح شده بود، در نهایت تغییری در سهمیه بنزین ایجاد نشده و سهمیه بنزین خودروها امشب بدون هیچ تغییری شارژ خواهد شد.

ساعت صفر بامداد دوشنبه یکم آبان، ۶۰ لیتر سهمیه بنزین خودروهای شخصی بدون هیچ‌گونه تغییری، در کارت‌های هوشمند سوخت شارژ می‌شود.

در هشتمین ماه سال ۱۴۰۲، میزان ۶۰ لیتر سهمیه بنزین ماهانه به کارت‌های هوشمند سوخت شخصی واریز می‌شود.

همچنین سهمیه سوخت خودروهای عمومی و خدماتی مطابق جدول سهمیه طرح مدیریت مصرف سوخت واریز می‌شود.

سقف ذخیره سهمیه بنزین کارت‌های هوشمند سوخت برای مالکان خودروهای شخصی و موتورسیکلت‌ها ابتدا شش ماه بود که به‌ دنبال گسترش ویروس کرونا در کشور و شرایط ویژه اعلام‌ شده و برای مقابله با گسترش آن، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در اطلاعیه‌ای این سقف را به ۹ ماه تغییر داد.

بنابراین سهمیه واریزی ماهانه خودروهای شخصی و موتورسیکلت‌ها در صورت استفاده نکردن، حداکثر تا ۹ ماه در کارت‌های هوشمند سوخت قابل ذخیره خواهد بود.

 

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار