قیمت تخم مرغ| قیمت تخم مرغ امروز| افزایش قیمت تخم مرغ

قیمت تخم مرغ به سرنوشت مرغ دچار شد | افزایش شدید قیمت تخم مرغ در میادین و بازار

قیمت تخم مرغ که تا دو ماه پیش دانه‌ای 2700 بود حالا بیش از یک هزار تومان افزایش یافته و به نظر می‌رسد به سرنوشت قیمت مرغ در سال 1402 که به یکباره گران شد دچار شده است.

قیمت تخم مرغ به سرنوشت مرغ دچار شد | افزایش شدید قیمت تخم مرغ در میادین و بازار

قیمت تخم مرغ به شدت افزایش پیدا کرده است. تا چندی پیش قیمت تخم مرغ روند متعادل و کم نوسانی داشت. در چند روز اخیر قیمت تخم مرغ به یکبار حدود 30 الی 40 درصد افزایش پیدا کرده است. با این حال به نظر می رسد قیمت تخم مرغ قرار است در روزهای آینده دوباره گران شود. تازه ترین خبر درباره قیمت تخم مرغ را در ادامه بخوانید.

قیمت تخم مرغ که تا دو ماه پیش دانه‌ای 2700 بود حالا بیش از یک هزار تومان افزایش یافته و به نظر می‌رسد به سرنوشت قیمت مرغ در سال 1402 که به یکباره گران شد دچار شده است. با توجه به اینکه قیمت مرغ پس از چند ماه روند کاهشی در پیش گرفت آیا می شود انتظار داشت قیمت تخم مرغ نیز به قیمت سابقش برگردد؟

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغداران گفت: قیمت تخم‌مرغ در چند وقت اخیر روند ثابتی داشته است، اما با توجه به افزایش هزینه‌های تولید بایستی قیمت‌ تخم‌مرغ نیز اصلاح شود.

حمید کاشانی با بیان اینکه قیمت تخم‌مرغ روند ثابتی داشته، گفت: در حال حاضر تخم‌مرغ هزار تومان کمتر از قیمت مصوب عرضه می‌شود. یعنی قیمت مصوب درب مرغداری کیلویی ۴۷ هزار و ۳۰۰ تومان است که با قیمت ۴۶ هزار تومان عرضه می‌شود.

وی ادامه داد: در میادین و فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز تخم‌مرغ کمتر از نرخ مصوب به دست مصرف‌کننده می رسد. در سطح شهر نیز نزدیک قیمت مصوب است.

رئیس اتحادیه مرغداران میهن اضافه کرد: با توجه به افزایش قیمت مولفه‌های تولید به دولت پیشنهاد دادیم که قیمت تخم‌مرغ نیز بر این اساس اصلاح و واقعی شود و با وجود اینکه وزارت جهادکشاورزی با این پیشنهاد موافق بود، اما ستاد تنظیم بازار موافقت خود را با آن اعلام نکرده است.

وی تصریح کرد: قرار بر این بود که قیمت تخم‌مرغ متناسب با قیمت مولفه‌های تولید اصلاح شود. با توجه به اینکه این مولفه‌ها به صورت رسمی افزایش قیمت داشتند نیاز است که قیمت تخم‌مرغ هم تغییر کند.

کاشانی در پایان گفت: قیمت سویا حدود ۲۵ درصد افزایش یافته و مدتی است که سویا به راحتی به دست مرغدار نمی‌رسد. از طرفی قیمت آن در بازار آزاد به کیلویی ۳۶ تا ۳۷ هزار تومان رسیده است. همچنین ارز ریزمغذی‌ها از تالار یک به تالار دو رفته و کرایه حمل و نقل نیز به صورت رسمی ۳۰ درصد افزایش یافته، به همین دلیل باید قیمت‌ها واقعی شود.

اعلام قیمت تخم مرغ بسته بندی

در بازار قیمت تخم مرغ حسام بسته ۳۰ عددی  ۱۲۶,۰۰۰تومان است، قیمت تخم مرغ تازه زرده طلایی ۶ عددی به مبلغ ۲۹ هزار و ۸۰۰ تومان تعیین شده است و بسته های ۲۰ عددی با قیمت ۸۶ هزار تومان به فروش می روشد. 

قیمت‌های درج شده مربوط به سایت‌های فروش اینترنتی است.

IMAGE-2023-10-01-110930-768x513

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار