قیمت سکه امامی امروز| قیمت سکه امامی امروز در تهران| قیمت سکه امامی امروز چند است

قیمت سکه امامی امروز چند؟ | جدیدترین قیمت سکه امامی، بهار آزادی، نیم سکه و ربع سکه

سکه امامی برخلاف هفته گذشته این هفته را با کاهش قیمت آغاز کرده است.

قیمت سکه امامی امروز چند؟ | جدیدترین قیمت سکه امامی، بهار آزادی، نیم سکه و ربع سکه

قیمت سکه امامی امروز با کاهش مواجه شده است. قیمت سکه امامی شنبه هفته گذشته با شروع جنگ حماس و اسرائیل با رشد شدیدی همراه شد و در ادامه به مرور طی روزهای آتی از قیمت سکه کاسته شده و قیمت سکه امامی امروز به پایین ترین قیمت طی یک هفته اخیر رسیده است. قیمت سکه امامی امروز را در ادامه ببینید.

در حال حاضر قیمت سکه امامی در بازار به 28 میلیون و 700 هزار تومان رسیده که کاهشی 100 هزار تومانی نسبت به روز گذشته را نشان می دهد.

همچنین قیمت سکه بهار آزادی نیز 25 میلیون و 800 هزار تومان است که نسبت به روز گذشته افت کرده است.

قیمت هر گرم طلای 18 عیار نیز با ده هزار تومان کاهش به دو میلیون و 404 هزار تومان رسیده است.

تازه ترین قیمت سکه و ارز را می توانید در navasan.live به صورت لحظه ای مشاهده کنید.

قیمت سکه امامی

قیمت سکه امامی به کدام سمت می رود؟

اما سوالی که وجود دارد این است که قیمت طلا و سکه به چه سمتی می‌رود؟ در بازار ایران این نرخ، تحت تاثیر قیمت دلار است و به نظر می‌رسد بازارساز تمام تمرکز خود را صرف این کرده که قیمت دلار را به کانال ۴۹ تا ۵۰ هزار تومان برگرداند و در چند روز گذشته در این راه موفق هم بوده است.

بر این اساس اگر بازارساز بتواند قیمت دلار را باز هم کاهش دهد، قیمت طلا و سکه ظرف یکی دو هفته آینده کاهش خواهد داشت. اما این کاهش نهایتا به نحوی است که قیمت طلا و سکه را به هفته اول مهر ماه می‌رساند. چون به نظر می‌رسد که در سه تا چهار ماه گذشته قیمت طلا و ارز در کف قرار گرفته و احتمال کاهش بیشتر قیمت وجود دارد.

از طرف دیگر پیش بینی‌ها درباره قیمت طلای جهانی افزایشی است و احتمال می‌رود که طلا بتواند کانال ۲۰۰۰ دلاری را امسال پس بگیرد که اگر چنین شود قیمت طلای داخل هم حتما مسیر خود را از دلار جدا می‌کند و فزایشی می‌شود.

قیمت سکه و طلا ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲/ سکه امامی ۳۳ میلیون تومان شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency

کاهش 6 میلیونی قیمت سکه امامی در نیمه اول 1402

بررسی نمودار قیمتی بازار سکه حاکی از آن است که سکه در طول ۶ ماه گذشته تا کانال ۳۴ میلیون تومان هم بالا رفته بود؛ به طوری که دهم اردیبهشت‌ماه به نرخ ۳۴ میلیون و ۷۵۱ هزار تومان رسیده بود. کمترین نرخ سکه نیز به بیستم خردادماه مربوط می‌شود که هر قطعه سکه امامی تا قیمت ۲۷ میلیون و ۲۹۲ هزار تومان پایین آمده بود.

فعالان بازار سکه درباره وضعیت این بازار در نیمه دوم سال اعتقاد دارند که شرایط بازار به قیمت دلار و طلا بستگی دارد. اما با این حال و با وجود کاهش قیمت سکه در نیمه اول سال، خریداری در بازار به دلیل قیمت‌های بالا وجود ندارد.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار