قیمت سکه امامی| قیمت سکه امامی امروز| قیمت سکه امامی

قیمت سکه امامی با خاک یکسان شد! | ضرر شدید خریداران سکه، نیم سکه و ربع سکه

افرادی که ابتدای هفته اقدام به خرید سکه کردند، با کاهش شدید قیمت سکه دچار زیان شدیدی شدند.

قیمت سکه امامی با خاک یکسان شد! | ضرر شدید خریداران سکه، نیم سکه و ربع سکه

قیمت سکه امامی از ابتدای سال جاری تا کنون با کاهش قابل ملاحضه ای همراه شده است. کاهش قیمت سکه امامی در پی کاهش نرخ ارز رخ داده است. قیمت سکه امامی همواره برای سرمایه گذاران حائز اهمیت بوده است. قیمت سکه امامی تحت تاثیر دلار و اونس جهانی طلا، بالا و پایین می شود. تازه ترین قیمت سکه امامی را در ادامه می خوانید.

همزمان با کاهش قیمت دلار در بازار آزاد، قیمت طلا و سکه هم روند کاهشی پیدا کرد. 

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا به گرمی دو میلیون و ۳۸۵ هزار تومان رسید که نسبت به روزهای‌ ابتدایی هفته کمی کاهش داشته است.

اما بیشترین تاثیر قیمت دلار بر بازار سکه بود. قیمت سکه امامی در هفته جاری مرز ۳۰ میلیون تومان را هم پشت سر گذاشت و به نیمه این کانال رسید.

اما امروز ۲۰ مهر ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی‌ با کاهش بیش از دو میلیون تومانی‌ به ۲۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید.

قیمت سکه بهار آزادی هم به ۲۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید. قیمت نیم سکه به ۱۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید و ربع هم با قیمت ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله شد.

قیمت سکه گرمی هم به ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسید. به نظر می‌رسد که همزمان با کاهش هزار و ۵۰۰ تومان قیمت دلار در بازار، بیشترین تاثیر را قیمت سکه امامی و بهار آزادی پذیرفته و هر دو کانال قیمتی عوض کرده‌اند.

قیمت سکه و طلا در ۲۲ آذر/ سکه امامی ۱۸ میلیون و ۴۴۷ هزار تومان شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency

قیمت سکه امامی به کدام سمت می رود؟

اما سوالی که وجود دارد این است که قیمت طلا و سکه به چه سمتی می‌رود؟ در بازار ایران این نرخ، تحت تاثیر قیمت دلار است و به نظر می‌رسد بازارساز تمام تمرکز خود را صرف این کرده که قیمت دلار را به کانال ۴۹ تا ۵۰ هزار تومان برگرداند و در چند روز گذشته در این راه موفق هم بوده است.

بر این اساس اگر بازارساز بتواند قیمت دلار را باز هم کاهش دهد، قیمت طلا و سکه ظرف یکی دو هفته آینده کاهش خواهد داشت. اما این کاهش نهایتا به نحوی است که قیمت طلا و سکه را به هفته اول مهر ماه می‌رساند. چون به نظر می‌رسد که در سه تا چهار ماه گذشته قیمت طلا و ارز در کف قرار گرفته و احتمال کاهش بیشتر قیمت وجود دارد.

از طرف دیگر پیش بینی‌ها درباره قیمت طلای جهانی افزایشی است و احتمال می‌رود که طلا بتواند کانال ۲۰۰۰ دلاری را امسال پس بگیرد که اگر چنین شود قیمت طلای داخل هم حتما مسیر خود را از دلار جدا می‌کند و فزایشی می‌شود.

قیمت سکه و طلا ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲/ سکه امامی ۳۳ میلیون تومان شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency

کاهش 6 میلیونی قیمت سکه امامی در نیمه اول 1402

بررسی نمودار قیمتی بازار سکه حاکی از آن است که سکه در طول ۶ ماه گذشته تا کانال ۳۴ میلیون تومان هم بالا رفته بود؛ به طوری که دهم اردیبهشت‌ماه به نرخ ۳۴ میلیون و ۷۵۱ هزار تومان رسیده بود. کمترین نرخ سکه نیز به بیستم خردادماه مربوط می‌شود که هر قطعه سکه امامی تا قیمت ۲۷ میلیون و ۲۹۲ هزار تومان پایین آمده بود.

فعالان بازار سکه درباره وضعیت این بازار در نیمه دوم سال اعتقاد دارند که شرایط بازار به قیمت دلار و طلا بستگی دارد. اما با این حال و با وجود کاهش قیمت سکه در نیمه اول سال، خریداری در بازار به دلیل قیمت‌های بالا وجود ندارد.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار