قیمت طلا| قیمت طلا امروز| قیمت طلا و سکه

ترمز قیمت طلا کشیده شد! | غوغای سکه و پرواز دلار | تازه ترین قیمت طلا، سکه و دلار را ببینید

قیمت دلار و سکه در حالی افزایش یافت که پس از دو روز طوفانی سرانجام ترمز قیمت طلا کشیده شد.

ترمز قیمت طلا کشیده شد! | غوغای سکه و پرواز دلار | تازه ترین قیمت طلا، سکه و دلار را ببینید

قیمت طلا در سال ۱۴۰۲ روندی کاهشی را طی کرده است. از ابتدای سال ۱۴۰۲ قیمت طلا حدود 400 هزار تومان کاهش پیدا کرده است. قیمت طلا در سال گذشته تا مرز گرمی سه میلیون تومان هم رفت اما به مرور روند کاهشی آغاز شد. در هفته‌های اخیر قیمت طلا بین دو کانال دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در حال رفت و برگشت بوده است. تازه‌ترین خبر درباره قیمت طلا را در ادامه بخوانید.

قیمت دلار در بازار تهران ۵۳۸ تومان افزایش یافت و به کانال ۵۲ هزار تومان وارد شد.

در این میان، هر گرم طلای ۱۸عیار یک هزار تومان کاهش قیمت داشت و به قیمت ۲ میلیون و ۴۴۳ هزار تومان رسید. هر قطعه سکه امامی نیز یک میلیون و ۶۹۸ هزار تومان افزایش قیمت داشت و به قیمت ۳۱ میلیون و ۷۹۸ هزار تومان به فروش می‌رود.

قیمت انواع ارز و سکه و طلا را در روز دوشنبه، هفدهم مهرماه ۱۴۰۲ مشاهده می‌کنید.

دلار (در صرافی بانکی): ۴۱ هزار و ۲۰۹ تومان

یورو: ۴۳ هزار و ۵۵۷ تومان

سکه تمام بهار آزادی: ۲۷ میلیون و ۴۹۱ هزار تومان

سکه امامی: ۳۱ میلیون و ۷۹۸ هزار تومان

نیم سکه: ۱۶ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان

ربع سکه: ۱۱ میلیون و ۴۹۳ هزار تومان

سکه گرمی: ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

هر گرم طلای ۱۸ عیار: ۲ میلیون و ۴۴۳ هزار تومان

هر گرم طلای ٢۴ عیار: ۳ میلیون و ۲۵۸ هزار تومان

هر مثقال طلا: ۱۰ میلیون و ۵۸۵ هزار تومان

هر انس طلا: ۱۸۴۹.۸۸ دلار

قیمت طلا

چرا قیمت طلا و سکه بالا رفت؟

نادر بذرافشان، رییس اتحادیه طلا و جواهر در همین خصوص در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین می‌گوید: یک بخشی از شرایط کنونی بازار طلا و سکه، به افزایش شدید قیمت اونس جهانی طلا برمی‌گردد و بخش دیگر نیز به نوسانات و افزایش قیمت ارز ارتباط دارد. خبرهای سیاسی در سطح دنیا درباره تنش فلسطین و اسراییل، روی بازار ارز تاثیر گذاشته است.

وی می‌افزاید: به تبع افزایش قیمت اونس جهانی طلا، بازارهای داخلی طلا و سکه نیز افزایش قیمت داشته است.

رییس اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به این‌که سکه، کانال ۳۰ میلیون تومان را رد کرده است، عنوان می‌کند: دیروز هر گرم طلای ۱۸عیار در حدود ۶۳ هزار تومان افزایش قیمت داشت و سکه نیز ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار افزایش قیمت را تجربه کرد. سکه طرح قدیم نیز یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، نیم‌سکه حدود یک میلیون تومان، ربع‌سکه یک میلیون تومان و سکه یک‌گرمی بانک مرکزی ۵۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشته است.

بذرافشان با بیان این‌که این میزان افزایش چشمگیر بوده است، تصریح می‌کند: این شرایط در حالی است که از لحاظ تقاضا، تغییری در بازار شاهد بودیم و این‌که بازار هیجانی شود، اتفاق نیفتاده است و بازار، روال عادی خود را طی می‌کند.

وی متذکر می‌شود: با این حال، افزایش قیمت اونس جهانی طلا، افزایش قیمت ارز و خبرهای سیاسی و اقتصادی مربوط به تنش منطقه، بازار داخلی را تحت‌تاثیر قرار داد. ولی این‌که بگوییم تقاضا در بازار تشدید شده، چنین اتفاقی نیفتاده است.

قیمت طلا

پرییس اتحادیه طلا و جواهر در ادامه در پاسخ به این پرسش که امکان بازگشت به قیمت‌های قبلی وجود دارد؟ تاکید می‌کند: باید ببینیم در روزهای آینده خبرهای سیاسی و اقتصادی چه مراحلی را طی می‌کند. همچنین چه رقم‌هایی را اونس جهانی طلا به خود می‌بیند و بازار ارز چه شرایطی دارد.

بذرافشان عنوان می‌کند: اگر خبر خاصی وجود نداشته باشد، تغییری نباید وجود داشته باشد. با این حال، الان نمی‌توان پیش‌بینی کرد و باید ببینیم وضعیت اونس جهانی طلا به چه شکل است.

پیش بینی قیمت طلا و سکه

ابراهیم محمدولی، رییس سابق اتحادیه طلا و جواهر نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین درباره دلایل افزایش قیمت سکه و طلا می‌گوید: این افزایش به دلیل تنش‌های منطقه بوده که هم روی اونس جهانی طلا اثرگذار بوده و هم بازار ارز و سکه و طلا.

قیمت طلا

وی با بیان این‌که این اتفاقات روی قیمت طلا و سکه اثرگذار است، می‌افزاید: مدتی بود که آرامش در بازار حاکم بود، اما الان شاهد نوسان افزایشی قیمت‌ها هستیم که امیداریم به زودی بازارها به آرامش قبلی خود برگردد.

رییس سابق اتحادیه طلا و جواهر تصریح می‌کند: در این شرایط، چرخ تولید و دادوستد کند می‌شود و تقاضاکننده کمتر در مسیر خرید و فروش ورود پیدا می‌کند.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار