قیمت روغن نباتی| قیمت روغن نباتی امروز| قیمت روغن نباتی 5 کیلویی

قیمت روغن نباتی در آبان ماه ریخت | تازه ترین قیمت انواع روغن نباتی

در این مطلب به بررسی قیمت انواع روغن مایع در بازار پرداختیم.

قیمت روغن نباتی در آبان ماه ریخت | تازه ترین قیمت انواع روغن نباتی

قیمت روغن نباتی در سال 1401 به یکباره به شدت افزایش پیدا کرد. در ادامه قیمت روغن نباتی کاهشی شد اما این کاهش قیمت چندان قابل توجه نبود. قیمت روغن نباتی در نیمه اول سال جاری بار دیگر افزایش پیدا کرد. در هفته‌های اخیر بار دیگر قیمت روغن نباتی افت کرده است. تازه ترین خبرها درباره قیمت روغن نباتی را در ادامه بخوانید.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران درباره قیمت روغن گفت: بازار روغن راکد است چون روغن در بازار فراوان است و بعد از کاهش 15درصدی قیمت که حدود 20روز پیش اعمال شد، نوسان خاصی نداشته و ثابت است. 

چندی پیش معاون بازرسی و نظارت بر کالاهای مصرفی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد، در راستای حمایت وزارت صمت از حقوق مصرف کنندگان، قیمت انواع روغن نباتی ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یافت.

قربانعلی رفیعی معاون بازرسی و نظارت بر کالاهای مصرفی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در مورد کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت روغن، گفت: با توجه به کاهش قیمت جهانی انواع روغن خام نسبت به مقطع اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها، سازمان حمایت با هماهنگی انجمن صنفی صنایع روغن نباتی و کارخانجات تولیدی، قیمت انواع روغن نباتی مصارف صنف، صنعت و خانوار را کاهش داد.

قیمت روغن نباتی

وی افزود: بر همین اساس در جهت حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان بخش مربوط به خانوار ۱۵ درصد و بخش صنف و صنعت حدود ۱۰ درصد کاهش یافت. این قیمت‌ها در کارگروه تنظیم بازار نهایی و از چهارشنبه هشتم شهریورماه، اعمال شد.

معاون بازرسی و نظارت بر کالاهای مصرفی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با بیان اینکه قیمت‌ها در سامانه ۱۲۴ بارگذاری شده، خاطرنشان کرد: از روز هشتم شهریورماه، قیمت‌های جدید به همه مراجع از جمله سازما‌ن‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها جهت اقدامات نظارتی ابلاغ شده است.

رفیعی در مورد نقش وزارت صمت بر کاهش قیمت روغن، گفت: سازمان حمایت در راستای وظایف و تکالیف قانونی خود و به‌عنوان تنها مرجع کارشناسی قیمت‌ با رصد قیمت‌های جهانی، در مردادماه سال قبل نیز پس از بررسی‌های کارشناسی قیمت محصولات را ۱۰ تا ۱۵ درصد تعدیل کرد و امسال مجدد با کاهش قیمت جهانی، قیمت‌ها را تا ۱۵ درصد کاهش داد

تازه ترین قیمت روغن نباتی در بازار

در بازار روغن آفتابگردان طبیعت - 2 لیتر مبلغ ۱۰۹,۲۰۰تومان است، این درحالی است که قیمت روغن نیمه جامد لادن ۵ کیلوگرم مبلغ ۳۲۱,۵۰۰تومان تعیین شده است.

روغن

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار