قیمت قند و شکر| قیمت قند و شکر امروز| قیمت شکر

قیمت قند و شکر به شدت ارزان شد | یک کیلوگرم شکر فله ای چند؟

رئیس اتحادیه بنکداران مواد عذایی تهران از کاهش قیمت قند و شکر خبر داد.

قیمت قند و شکر به شدت ارزان شد | یک کیلوگرم شکر فله ای چند؟

قیمت قند و شکر در ماه های اخیر با حواشی متعددی روبرو بوده است. در برهه ای قیمت قند و شکر به شدت افزایش پیدا کرد و شکر کمیاب شد. با شروع فصل پاییز قیمت قند و شکر با کاهش مواجه شد و این روزها بازار کالای اساسی آرامتر شده است. تازه ترین خبر درباره قیمت قند و شکر را بخوانید.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران با اشاره به پیگیرهای صورت گرفته و توزیع شکر از سوی اتحادیه، عنوان کرد: با توجه به این امر در حال حاضر بازار شکر به ثبات رسیده و شکر با قیمت هر کیلو ۲۸ هزار تومان به دست مصرف کننده می‌رسد.

رضا کنگری در تشریح آخرین وضعیت بازار شکر در کشور گفت: در ماه‌های گذشته کمبود شکر در بازار ایجاد شده بود و نظام توزیع آن نیز ایراداتی داشت که اتحادیه بنکداران مواد غذایی در این بخش ورود و شکر دریافتی را از طریق بنکداران توزیع کرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر بازار به ثبات رسیده و کمبودی در این بخش وجود ندارد.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران اضافه کرد: شکر قبلا فقط توسط فروشگاه‌های بزرگ توزیع می‌شد و دلالان نیز مجددا آن را با نرخ آزاد وارد بازار می‌کردند؛ به طوری که قیمت شکر به کیلویی ۴۲ هزار تومان هم رسیده بود. اما با پیگیرهای صورت گرفته شکر در اختیار اتحادیه قرار گرفت.

وی تصریح کرد: اتحادیه بنکداران با زیرمجموعه‌های خود یعنی سوپرمارکت‌ها و خواروبار فروش‌ها و… نامه‌نگاری‌های لازم را انجام داد که به ازای هر جواز کسب یک تن شکر در اختیار آنها قرار گیرد و آنها را مجاب کردیم که بیش از ۵ کیلو نفروشند و نرخ ۲۸ هزار تومان را نیز رعایت کنند.

کنگری در پایان گفت: قیمت شکر برای بنکداران به صورت عمده کیلویی ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان با هزینه ارزش افزوده تمام می‌شود و با قیمت ۲۶ هزار تومان به سوپر مارکت‌ها و مغازه‌ها داده می‌شود. در نهایت نیز با قیمت ۲۸ هزار تومان به دست مصرف کننده نهایی می‌رسد.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار