قیمت تخم مرغ| قیمت تخم مرغ امروز| قیمت شانه تخم مرغ

قیمت تخم مرغ از چهار تومان عبور کرد | قیمت تخم مرغ بسته بندی چند؟

قیمت هر شانه تخم مرغ حسام به 126 هزار تومان رسیده است که بر این اساس هر دانه تخم مرغ با قیمت 4200 تومان به فروش می‌رسد.

قیمت تخم مرغ از چهار تومان عبور کرد | قیمت تخم مرغ بسته بندی چند؟

خبرملت: قیمت تخم مرغ به شدت افزایش پیدا کرده است. تا چندی پیش قیمت تخم مرغ روند متعادل و کم نوسانی داشت. در چند روز اخیر قیمت تخم مرغ به یکبار حدود 30 الی 40 درصد افزایش پیدا کرده است. تازه ترین خبر درباره قیمت تخم مرغ را در ادامه از خبرملت بخوانید.

تازه ترین قیمت تخم مرغ بسته بندی اعلام شد که بر این اساس قیمت تخم مرغ بسته ۱۵ عددی ۷۴ هزار تومان شده است.

بر اساس گزارش که اقتصادآنلاین منتشر کرده، در بازار قیمت تخم مرغ حسام بسته ۳۰ عددی  ۱۲۶,۰۰۰تومان است، قیمت تخم مرغ تازه زرده طلایی ۶ عددی به مبلغ ۲۹ هزار و ۸۰۰ تومان تعیین شده است و بسته های ۲۰ عددی با قیمت ۸۶ هزار تومان به فروش می روشد. 

555

قیمت تخم مرغ به زودی تغییر می‌کند

رییس هیات‌مدیره اتحادیه سراسری مرغداران تخم‌گذار میهن با بیان اینکه قیمت تخم مرغ همچنان کمتر از نرخ مصوب است، گفت: قیمت جدید تخم مرغ هفته آینده اعلام می‌شود.

حمیدرضا کاشانی، درباره وضعیت تولید و بازار تخم‌مرغ و شرایط تولیدکنندگان، افزود: پیش از این قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب واحدهای تولیدی بین ۵۳ تا ۵۶ هزار تومان بود که از ابتدای شهریور به‌منظور تنظیم بازار داخلی این محصول، محدودیت‌هایی در صادرات انجام و موجب کاهش قیمت تخم مرغ زیر نرخ مصوب شد.

این مقام صنفی اظهار داشت: اکنون تخم مرغ به کشورهای هدف از جمله عراق، افغانستان، قطر، عمان و ترکمنستان صادر می‌شود.

به گفته وی، مجموع صادرات تخم مرغ در سال گذشته ۵۵ هزار تن بوده است.

رییس هیات‌مدیره اتحادیه سراسری مرغداران تخم‌گذار میهن گفت: نزدیک به ۸۵ هزار تن محصول تخم مرغ به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار از ابتدای امسال تاکنون صادر شده است.

قیمت تخم مرغ

وی تصریح‌کرد: اکنون قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب واحدهای تولیدی بین ۴۲ تا ۴۳ هزار تومان است که نسبت به مرداد ماه بین ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش را زیر قیمت مصوب نشان می‌دهد. این در حالی است که نرخ هر کیلوگرم تخم مرغ درب واحدهای تولیدی باید ۴۷ هزار و ۳۰۰ تومان به فروش برسد؛ بنابراین تولیدکنندگان این محصول را دست‌کم کیلویی بین چهار تا پنج هزار تومان زیر قیمت مصوب می‌فروشند.

کاشانی گفت: به‌منظور حمایت از تولیدکنندگان، آنالیز جدید قیمت بر اساس هزینه‌های تمام شده تولید برای هر کیلوگرم تخم مرغ درب واحدهای تولیدی ۵۷ هزار و ۸۰۰ تومان و برای مصرفکنندگان کیلویی ۶۵ هزار تومان تخمین زده شده است که این مهم به وزارت جهاد کشاورزی ارائه شده است که طبق گفته مسئولان امر هفته آینده اعلام خواهد شد.

رییس هیات‌مدیره اتحادیه سراسری مرغداران تخم‌گذار میهن درباره وضعیت نهاده های طیور، افزود: با وجود اینکه تولیدکنندگان با مشکل تامین نقدینگی روبرو هستند، اما پول نهاده های مورد نیاز تولید را سه ماه پیش واریز کرده‌اند، اما همچنان نهاده‌های ذرت و کنجاله سویا با تاخیر به دستشان می رسد. به‌طور مثال اکنون نهاده‌های خرداد و تیر به استان‌ها ارسال شده است.

وی اظهار داشت: اکنون قیمت هر کیلوگرم کنجاله سویا در سامانه بازارگاه ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان و ذرت ۱۱هزار و ۳۰۰ تومان است، اما وقتی نهاده با تاخیر ارسال می‌شود تولیدکننده ناچار است این محصول را از بازار آزاد تهیه کند.

به گفته کاشانی، در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم کنجاله سویا در بازار آزاد بین ۳۵ تا ۳۷ هزار تومان و ذرت حدود ۱۳ هزار تومان است که رقم قابل توجهی است.

طبق آمار وزارت جهاد کشاورزی اکنون سالیانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن محصول تخم مرغ در کشور تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌شود.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار