قیمت بنزین| افزایش قیمت بنزین| قیمت بنزین سال 1402

افزایش قیمت بنزین و کمبود بنزین؟ | واکنش وزیر نفت به جنجال قیمت بنزین

وزیر نفت درباره شایعه افزایش قیمت بنزین و کمبود بنزین در کشور توضیحاتی ارائه کرد.

افزایش قیمت بنزین و کمبود بنزین؟ | واکنش وزیر نفت به جنجال قیمت بنزین

خبرملت: در ماه های اخیر بحث افزایش قیمت بنزین در رسانه ها مطرح بوده و شایعاتی نیز همواره در فضای مجازی منتشر شده است. قیمت بنزین برای آخرین بار در سال 1398 افزایش پیدا کرد. هم اکنون قیمت بنزین سهمیه ای به ازای هر لیتر 1500 تومان است. همچنین قیمت بنزین آزاد نیز به ازای هر لیتر 3000 تومان می باشد. تازه ترین خبر درباره قیمت بنزین را در ادامه بخوانید.

وزیر نفت از رشد ۱۵ میلیون لیتری تولید بنزین در دو سال گذشته خبر داد و گفت: هیچ مشکلی در تأمین بنزین به‌رغم رکوردشکنی مصرف نداریم

به گزارش تسنیم، جواد اوجی، وزیر نفت در خصوص آخرین وضعیت تولید و تأمین بنزین کشور گفت: نسبت به ابتدای شروع به‌کار دولت، 15 میلیون لیتر در روز به تولید بنزین کشور افزوده شده است.

وی ادامه داد: همچنین احداث پتروپالایشگاه‌های جدید به‌عنوان برنامه بلندمدت برای افزایش ظرفیت تولید بنزین در دستور کار ما قرار دارد.

وزیر نفت با اشاره به تردد سنگین وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی شمال شرق و شمال کشور گفت: مصرف بنزین کشور رکوردهای جدیدی را ثبت کرده و مصرف 137 میلیون لیتر در روز را شاهد بوده‌ایم، با این وجود هیچ‌گونه مشکلی در تأمین بنزین برای جایگاه‌های سوخت سراسر کشور نداریم و به صورت شبانه‌روزی، بنزین مورد نیاز در حال تأمین است.

وی افزود: به‌خاطر افزایش تردد و ترافیک در محورهای شمال شرق و شمال کشور، تانکرهای سوخـت‌رسان با مشکلاتی در تردد در ترافیک مواجه شده‌اند که از مردم و پلیس راهور درخواست می‌کنیم شرایط تسهیل تردد برای تانکرهای سوخت‌رسان را فراهم کنند تا هرچه سریعتر این تانکرها به مبادی مصرف برسند.

اوجی از آماده بهره‌برداری شدن فاز اول خط لوله تابش از هرمزگان تا جنوب کرمان طی 20 روز آینده خبر داد و گفت: با بهره‌برداری از این بخش که بخشی از خط لوله 1500 کیلومتری است، از تردد 2 هزار تانکر سوخت‌رسان جلوگیری خواهد شد و بخش دیگر این خط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی نیز از کرمان تا خراسان رضوی و خراسان شمالی، طی 2 تا 3 سال آینده تکمیل و بهره‌برداری می‌شود.

قیمت بنزین

واکنش وزیر نفت به شایعه افزایش قیمت بنزین

وی ادامه داد: دولت هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین در دستور کار ندارد، آنچه رسانه‌های معاند در این خصوص گاه و بیگاه اعلام می‌کنند، برای برهم زدن آرامش مردم است.

وزیر نفت خاطرنشان کرد: هیچ مشکلی نه در تولید و نه در توزیع بنزین در کشور وجود ندارد؛ فقط خواهش ما این است که مردم در تردد تانکرهای سوخت همکاری لازم را داشته باشند تا هرچه زودتر به مقصد برسند.

افزایش قیمت بنزین در سال 1403؟

انرژی پرس نوشت: نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس از شیوه قاچاق بنزین به خارج از کشور پرده‌برداری و و زمان تصمیم گیری برای گرانی بنزین را اعلام کرد.

هادی بیگی‌نژاد، عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس یازدهم احتمال افزایش قیمت بنزین در سال جاری را منتفی دانست و گفت: به مردم اطمینان می‌دهم در بودجه ۱۴۰۲ افزایش قیمت بنزین تعریف نشده است؛ لذا قطعا قیمت بنزین در سال جاری گران نخواهد شد.

عضو هیات تطبیق قراردادهای نفتی کشور ادامه داد: درخصوص افزایش قیمت بنزین برای سال آینده در بودجه سال ۱۴۰۳ تصمیم خواهیم گرفت، این تصمیم گیری هم در اسفند ماه خواهد بود.

قیمت بنزین

شفاف سازی معاون وزیر نفت درباره قیمت بنزین

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: از مردم تقاضا داریم که به شایعات مربوط به تغییر قیمت بنزین توجه نکنند، قیمت بنزین و سهمیه‌بندی سوخت تغییری نکرده است.

علی‌اکبر نژادعلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به آخرین وضعیت جایگاه‌های سوخت در کشور عنوان کرد: وضعیت توزیع بنزین در جایگاه‌ها در شرایط مناسبی قرار دارد و با آگاه شدن مردم نسبت به شایعات بنزینی و فروکش کردن تقاضای اضافی شرایط بهتر نیز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: هم‌اکنون وضعیت ذخیره‌سازی بنزین کاملا مناسب است و هیج مشکلی بابت عرضه بنزین کافی به مردم وجود ندارد، زیرا میزان تولید بنزین پالایشگاه‌ها در سال جاری افزایش یافته و با تولید فعلی به راحتی می‌توان به تقاضای عادی مردم پاسخ داد.

وی افزود: بارها تاکید شده که دولت هیچ برنامه و قصدی برای تغییر قیمت بنزین ندارد و اصلا در هیچ سطحی این موضوع حتی مطرح هم نشده است. طبق برنامه به کارت سوخت هر خودرو 60 لیتر سهمیه بنزین 1500 تومانی و 150 لیتر سهمیه بنزین 3000 تومانی تعلق می‌گیرد و برای مصارف مازاد بر این نیز کارت سوخت جایگاه‌ها با نرخ 3000 تومانی موجود است.

به گفته وی مردم با کارت جایگاه در هر نوبت می‌توانند تا 40 لیتر بنزین خریداری کنند و با کارت شخصی خود هم تا 60 لیتر به نرخ اول یعنی 1500 تومان و 150 لیتر به نرخ دوم 3000 تومانی استفاده کنند.

به گفته مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، با توجه به تکلیف قانونی مبنی بر این که تا پایان شهریور مردم باید با کارت شخصی خود سوخت‌گیری کنند،‌ کارتهای سوخت جایگاهداران به تدریج محدود می‌شود و  در حال حاضر 75 درصد سوخت‌گیری با کارت شخصی انجام می‌شود.

نژادعلی توضیح داد: به طور کلی میزان تردد خودروها به واسطه تابستان افزایش یافته است که به تبع آن مصرف نیز در حالت اوج قرار گرفته است. در تهران در یک ماه، 10 میلیون تراکنش سوخت‌گیری ثبت شده است که رقم بسیار بالایی است و با توجه به ظرفیت جایگاه‌های فعلی، اگر تقاضا نیز به صورت کاذب تحت تاثیر شایعات افزایش یابد، کار تامین را با چالش مواجه می‌کند.

قیمت بنزین

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: در روزهای گذشته همکاران بنده در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تمهیدات ویژه‌ای را برای سوخت‌رسانی آغاز کرده‌اند که منجر به تامین پایدار سوخت خواهد شد.

وی تاکید کرد: از مردم تقاضا داریم که به شایعات مربوط به اصلاح قیمت توجه نکنند، زیرا این اتفاق منجر به بروز مشکل در تامین سوخت می‌شود، اگر مردم به شایعات توجه نکنند، شرایط به حالت عادی بازمی‌گردد.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار