قیمت دلار| قیمت دلار امروز| قیمت دلار آزاد

خبر خوش قیمت دلار رسید | قیمت دلار در نیمه شهریور چند؟

پس از چند روز طی شدن روند افزایشی قیمت دلار، سرانجام نرخ این ارز وارد مدار کاهشی شد.

خبر خوش قیمت دلار رسید | قیمت دلار در نیمه شهریور چند؟

خبرملت: قیمت دلار در سال 1401 تا 60 هزار تومان پیش رفت که باعث نگرانی شدید جامعه شد. در ابتدای سال در حالی که پیش بینی می شد روند افزایشی قیمت دلار ادامه داشته باشد اما دلار همه را شگفت زده کرد. روند کاهشی قیمت دلار از اردیبهشت آغاز شد و تا اواخر بهار ادامه پیدا کرد. در شروع تابستان قیمت دلار افزایشی شد اما  بار دیگر به روند کاهشی بازگشت و حالا نوسان قیمت به کمترین حد رسیده است. تازه ترین خبر درباره قیمت دلار را در ادامه از خبرملت بخوانید.

صبح روز گذشته قیمت دلار افزایش محدودی داشت اما توجه معامله‌گران به اخبار مساعد سیاسی این اسکناس را در مسیر کاهشی با نوسان محدود قرار داد.

در سومین روز هفته پس از دو روز افزایشی، قیمت دلار در مسیر کاهشی قرار گرفت. معامله‌گران بازار ارز موضوع اخبار مساعد سیاسی و استراحت دلار را دلیل این کاهش می‌دانند.

دیروز قیمت دلار ۱۰۰ تومان کاهش داشت و با رقم ۴۹ هزار و ۶۰۰ تا ۴۹ هزار و ۶۵۰ تومان معامله شد. با وجود اینکه کارشناسان اقتصادی همواره بر عدم تاثیر خبردرمانی اشاره می‌کنند اما معامله‌گران همچنان چشم به سیاست‌های خارجی دوخته‌اند و بازیگران ارزی نیز معتقدند بازار، خالی از سیگنال منفی است و زمزمه‌هایی از توافق موقت به گوش می‌رسد.

در همین رابطه تجارت نیوز نوشت روز گذشته موضوع افزایش فروش نفت ایران، بار دیگر توسط بلومبرگ رسانه‌ای شد. علاوه بر آن خبر دیگری که توجه معامله‌گران بازار ارز به آن جلب شد موضوع ادعای آژانس مبنی بر کاهش ۹۴۹ کیلوگرمی ذخایر اورانیوم ایران بود که از سوی خبرگزاری فرانسه منتشر شد.

با این وجود کارشناسان اقتصادی به قیمت‌گذاری دستوری دولت، افت تولید، رشد نقدینگی و تورم افزایشی اشاره می‌کنند. به اعتقاد آنها این عوامل همچون دومینویی بر افزایش قیمت کالاها و خدمات و همچنین دلار اثر می‌گذارد.

روز گذشته قیمت دلار در بازارهای همسایه با کاهش قیمت دلار در تهران همراه شد. دلار هرات با قیمت ۴۹ هزار و ۵۴۰ تومان معامله شد و کاهش ۹۰ تومانی داشت. قیمت دلار سلیمانیه هم کاهش ۵۵۰ تومانی داشت و با رقم ۴۸ هزار و ۹۰۰ تومان معامله شد.

قیمت دلار

قیمت دلار در بازار آزاد

دیروز ۱۳ شهریور در سایت بازار متشکل ارزی اسکناس دلار با یک تومان کاهش به قیمت ۴۱ هزار و ۲۸۵ تومان عرضه شد. دلار حواله نیز با همین مقدار کاهش با رقم ۳۷ هزار و ۵۳۲ تومان عرضه شد.

همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت بود.

دیروز اسکناس یورو با رقم ۵۳ هزار و ۶۱۸ تومان معامله شد و افزایش ۱۰۰ تومانی داشت. قیمت اسکناس یورو در سایت بازار متشکل ارزی کاهش ۴۰ تومانی داشت و با قیمت ۴۴ هزار و ۴۴۸ تومانی عرضه شد. یوروی حواله نیز با کاهش دو تومانی با رقم ۴۰ هزار و ۴۴۳ تومان عرضه شد.

دیروز درهم امارات ۲۰ تومان ارزان شد و با رقم ۱۳ هزار و ۶۹۰ تومان معامله شد.

در سایت بازار متشکل ارزی قیمت حواله درهم با رقم ۱۰ هزار و ۲۲۰ تومان مبادله شد و یک تومان کاهش داشت.  اسکناس درهم نیز با کاهش یک تومانی با رقم ۱۱ هزار و ۲۴۲ تومان عرضه شد.

قیمت دلار

دو پیش بینی از قیمت دلار

کاهش قیمت دلار پس از دو روزِ نوسانیِ بازارِ ارز، چه دلیلی داشته؟ گروهی از معامله‌گران معتقدند خبر به بازار ارز خورده، اما فنی‌ها اعتقاد دارند بازارها در مرز مقاومت خرید اشباع شده و قیمت دلار نیاز به تنفس و استراحت پیدا کرده است.

به گزارش اکو ایران، قیمت دلار هرات در دومین روز هفته به افزایش خودش ادامه داد و به سطح مقاومت دوم خود رسید؛ از نظر فنی‌ها دلار دچار اشباع خرید شد. بازار ارز هرات پس از قیمت طلای آب‌شده و قیمت دلار سلیمانیه افزایشی شد و در روز یکشنبه در 49 هزار و 350 تومان آغاز به کار کرد. یکشنبه تمامی بازارها افزایشی بودند و پس از اینکه قیمت طلای آبشده از مرز 10 میلیون و 320 هزار تومان اصلاح داد، سایر بازارها هم شروع به کاهش کردند. قیمت دلار هرات پس از افزایش تا 49 هزار و 650 تومان کاهشی شد و در پشت خط یکشنبه در 49 هزار و 520 تومان کار خود را به پایان رساند.

البته گروهی از معامله‌گران معتقد بودن کاهش قیمت در معاملات عصر به خاطر صحبت‌های امیرعبدالهیان، وزیر خارجه بود. حسین امیرعبدالهیان در روز یکشنبه گفت سندی معروف به «سند سپتامبر» بین ما و طرف‌های مقابل برجام آماده است. این‌طور که که او گفت سلطان عمان ابتکاری روی میز گذاشت و در چارچوب آن گفت‌وگو‌هایی، به‌طور غیرمستقیم، با آمریکایی‌ها به‌وجود آمد.

در مجموع، گروهی از معامله‌گران معتقد بودند خبر به بازار خورده است. اما گروهی دیگر که فنی‌ها بودند، می‌گفتند بازارها در مرز مقاومت اشباع خرید شدند و بازار باید با کاهش این اشباع را تخلیه می‌کرد. با این نگاه، کاهش قیمت دلار برای تنفس و استراحت بوده است.

قیمت دلار

در مقام پیش‌بینی کوتاه‌مدت، معامله‌گران معتقدند در روز دوشنبه قیمت دلار هرات می‌تواند برای شکستن مرز 49 هزار و 600 تا 700 تومان تلاش کند. اگر قیمت در بالای این سطح تثبیت روزانه دهد، می‌تواند خریدار جدید را به بازار بیاورد و به افزایش نرخ تا 50 هزار تومان کمک کند. اما اگر قیمت دلار به بالای مرز مقاومت 49 هزار و 800 تومان نرود حمایت مهم 49 هزار و 200 تا 300 تومان را سر راه دارد. در مجموع معامله‌گران معتقدند تا زمانی‌که قیمت بالای 50 هزار و 200 تومان نرود نمی‌توان گفت روند صعودی است.

برای پیش‌بینی میان‌مدت دلار هم می‌گویند بازار ارز پس از 20 شهریور خبری می‌شود. به عقیده اکثر معامله‌گران پس از 20 شهریور قیمت‌ها به‌خاطر اخبار خوب نزولی می‌شوند.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار