قیمت مرغ| افزایش قیمت مرغ| قیمت مرغ امروز

قیمت مرغ ۴۰ هزار تومان ریخت | قیمت مرغ در بازار چند؟

قیمت مرغ که در تهران به کیلویی ۱۲۰ هزار تومان رسیده بود حالا با کاهش قابل توجه همراه شده است.

قیمت مرغ ۴۰ هزار تومان ریخت | قیمت مرغ در بازار چند؟

خبرملت: در ماه های اخیر قیمت مرغ به شدت افزایش پیدا کره است. قیمت مرغ مصوب به ازای هر کیلوگرم 73 هزار تومان اعلام شده است اما در سطح شهر مرغ به قیمتی فراتر از آن به فروش می رسد. دولت به گرانفروشان تذکر داده که بالاتر از قیمت مصوب قیمت گذاری نکنند و همچنین به مردم گفته قیمت مرغ بیش از 73 هزار تومان را خریداری نکنند. مدیر کل بازرسی جهاد کشاورزی به مردم گفته اگر مشاهده کردند که جایی قیمت مرغ را بالاتر از قیمت مصوب عرضه می کند با شماره 124 تماس بگیرند تا با گرانفروشها برخورد شود. تازه ترین خبر درباره قیمت مرغ را در ادامه از خبر ملت می خوانید. 

مشاهدات میدانی نشان می‌دهد که قیمت مرغ در تهران کاهش یافته و به نرخ مصوب خود نزدیک شده است به طوری که هر کیلوگرم از این محصول ۷۸ تا ۸۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

در حالی که قیمت مرغ در هفته‌های گذشته از ۱۰۰ هزار تومان عبور کرده بود اکنون به زیر ۸۰ هزار تومان رسیده است به طوری که براساس مشاهدات میدانی این محصول ۷۸ هزار تومان تا ۸۰ هزار تومان در نقاط مختلف شهر تهران به فروش می‌رسد؛ هرچند که ممکن است در برخی نقاط شهر با قیمت های متفاوت تری نیز به فروش برسد.

نرخ مصوب هر کیلوگرم مرغ ۷۳ هزار تومان است و نرخ بازار آزاد این محصول به قیمت های مصوب نزدیک شده و فاصله ۵ تا ۷ هزار تومان دارد.

از نکات عجیب در عرضه مرغ، گرانی فروشی این محصول در میادین میوه و تره بار با نرخ گذاری ۷۵.۹ هزار تومان است که حدود ۳ هزار تومان بالاتر از نرخ مصوب به فروش می رسد.

میزان جوجه ریزی در تیر ماه به ۱۳۰ میلیون قطعه رسیده و در مرداد ماه نیز پیش بینی ۱۳۵ میلیون قطعه جوجه ریزی در بازار وجود دارد که این به معنی تولید بالا تر از تقاضای بازار است و در هفته های آینده احتمال کاهش قیمت این محصول به کمتر از قیمت مصوب وجود دارد و شرکت پشتبانی امور دام مجبور به جمع آوری مازاد تولید مرغداران خواهد بود.

قیمت جوجه یک روزه نیز در کشور کاهش یافته و پایین‌تر از نرخ‌های مصوب خود به فروش می‌رسد.

قیمت مرغ

قیمت مرغ باز هم گران می‌شود؟

عضو هیات مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی کشور از ارائه پیشنهاد تازه‌ای برای تعیین قیمت مرغ خبر داد.

 عطاالله حسن‌زاده در گفتگو با اقتصاد 100 با اشاره به اینکه قیمت‌های کنونی جوابگوی هزینه‌های تولید مرغ در کشور نیست، گفت: متاسفانه سیاستگذاری‌های نادرست سبب شده است ظرفیت بالایی که برای تولید مرغ در کشور ایجاد شده، بدون استفاده بماند و تنها بخشی از ظرفیت‌ها برای تامین بازار داخلی مورد استفاده قرار گیرد.

 وی با اشاره به اینکه بازارهای صادراتی مناسبی برای صادرات گوشت مرغ و ... وجود دارد، گفت: شکل سیاستگذاری اما مانع از ورود به این بازارها شده است. در حقیقت به محض اینکه قیمت مرغ در داخل کشور بالا می‌رود با یک بخشنامه، یک شبه صادرات را ممنوع می‌کنند در نتیجه نمی‌شود حسابی روی این بازارها باز کرد.

او گفت: نوسان بازار به گونه‌ای است که اغلب تولیدکننده در معرض خطر قرار می‌گیرد، رد این فضا سیاستگذار باید با قیمتی که کف هزینه‌ی تولید را پوشش دهد، نسبت به خرید محصول اقدام کند تا زنجیره تولید مرغ برقرار باقی بماند.

وی از اعلام قیمت پیشنهادی خودداری کرد و گفت: در طرح پیشنهادی ما باید قیمت بر اساس هزینه‌ها تعیین شود و در این راستا تضمین تامین نهاده برای مرغداران نیز ضروری است.

قیمت تنظیم بازاری مرغ در شرایط کنونی ٧٣ هزار تومان است اما بهای هر کیلو مرغ در بازار بین ٧۵ تا ٨٠ هزار تومان است.

قیمت مرغ

کاهش قیمت مرغ زنده

 گزارش‌ها خبر از کاهش قیمت مرغ در بازار می‌دهد. در حال حاضر هر کیلو مرغ در تهران در محدوده ۷۸ تا ۸۰ هزار تومان به فروش می‌رسد هر چند هنوز قیمت این محصول در برخی مرغ‌فروشی‌ها همچنان بالاتر است.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور با تایید کاهش قیمت مرغ در روزهای اخیر به همشهری آنلاین گفت: طبق گزارش‌هایی که داریم با تولیدی که اتفاق افتاده است قیمت مرغ زنده رو به کاهش است.

علی ابراهیمی در مورد قیمت مرغ زنده بیان کرد: بر اساس گزارش‌ها قیمت مرغ زنده که به ۶۴ هزار تومان هم رسیده بود در حال حاضر  تا ۵۱ هزار تومان هم کاهش یافته است.

ابراهیمی ادامه داد: روند کاهش قیمت مرغ در بازار تهران چند روز است که آغاز شده، در برخی استان‌ها اما به علت فاصله جغرافیایی قیمت‌ها هنوز کاهشی نشده ولی در کل روند قیمت مرغ در حال عادی شدن است.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور در مورد وضعیت تولید مرغ و جوجه‌ریزی بیان کرد: جوجه‌ریزی‌ای که در تیرماه انجام شده است ۱۳۲ میلیون قطعه بوده است، در مورد جوجه‌ریزی در مردادماه چون هنوز ماه تمام نشده، نمی‌توان آماری داد اما پیش‌بینی می‌کنیم که جوجه‌ریزی در مردادماه از تیرماه هم بیشتر شود.

ابراهیمی ادامه داد: بر این اساس پیش‌بینی می‌کنیم در شهریورماه قیمت‌ها از قیمت‌های فعلی هم کاهشی‌تر شود.

تر شود.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار