قیمت مرغ| افزایش قیمت مرغ| قیمت مرغ امروز

قیمت مرغ نصف شد | گوشت مرغ را بالاتر از این قیمت نخرید | کاهش شدید قیمت مرغ زنده

مشاهدات میدانی نشان می‌دهد که قیمت مرغ در تهران کاهش یافته و به نرخ مصوب خود نزدیک شده است. قیمت مرغ ماه گذشته به بالای ۱۲۰ هزار تومان رسیده بود و حالا با کاهش شدید حدود ۴۰ هزار تومانی همراه شده است.

قیمت مرغ نصف شد | گوشت مرغ را بالاتر از این قیمت نخرید | کاهش شدید قیمت مرغ زنده

خبرملت: در ماه های اخیر قیمت مرغ به شدت افزایش پیدا کره است. قیمت مرغ مصوب به ازای هر کیلوگرم 73 هزار تومان اعلام شده است اما در سطح شهر مرغ به قیمتی فراتر از آن به فروش می رسد. دولت به گرانفروشان تذکر داده که بالاتر از قیمت مصوب قیمت گذاری نکنند و همچنین به مردم گفته قیمت مرغ بیش از 73 هزار تومان را خریداری نکنند. مدیر کل بازرسی جهاد کشاورزی به مردم گفته اگر مشاهده کردند که جایی قیمت مرغ را بالاتر از قیمت مصوب عرضه می کند با شماره 124 تماس بگیرند تا با گرانفروشها برخورد شود. تازه ترین خبر درباره قیمت مرغ را در ادامه از خبر ملت می خوانید. 

به گزارش تسنیم، مشاهدات میدانی نشان می‌دهد که قیمت مرغ در تهران کاهش یافته و به نرخ مصوب خود نزدیک شده است به طوری که هر کیلوگرم از این محصول ۷۸ تا ۸۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

در حالی که قیمت مرغ در هفته‌های گذشته از ۱۰۰ هزار تومان عبور کرده بود اکنون به زیر ۸۰ هزار تومان رسیده است به طوری که براساس مشاهدات میدانی این محصول ۷۸ هزار تومان تا ۸۰ هزار تومان در نقاط مختلف شهر تهران به فروش می‌رسد؛ هرچند که ممکن است در برخی نقاط شهر با قیمت های متفاوت تری نیز به فروش برسد.

نرخ مصوب هر کیلوگرم مرغ ۷۳ هزار تومان است و نرخ بازار آزاد این محصول به قیمت های مصوب نزدیک شده و فاصله ۵ تا ۷ هزار تومان دارد.

از نکات عجیب در عرضه مرغ، گرانی فروشی این محصول در میادین میوه و تره بار با نرخ گذاری ۷۵.۹ هزار تومان است که حدود ۳ هزار تومان بالاتر از نرخ مصوب به فروش می رسد.

میزان جوجه ریزی در تیر ماه به ۱۳۰ میلیون قطعه رسیده و در مرداد ماه نیز پیش بینی ۱۳۵ میلیون قطعه جوجه ریزی در بازار وجود دارد که این به معنی تولید بالا تر از تقاضای بازار است و در هفته های آینده احتمال کاهش قیمت این محصول به کمتر از قیمت مصوب وجود دارد و شرکت پشتبانی امور دام مجبور به جمع آوری مازاد تولید مرغداران خواهد بود.

قیمت جوجه یک روزه نیز در کشور کاهش یافته و پایین‌تر از نرخ‌های مصوب خود به فروش می‌رسد.

قیمت مرغ

کاهش قیمت مرغ زنده

 گزارش‌ها خبر از کاهش قیمت مرغ در بازار می‌دهد. در حال حاضر هر کیلو مرغ در تهران در محدوده ۷۸ تا ۸۰ هزار تومان به فروش می‌رسد هر چند هنوز قیمت این محصول در برخی مرغ‌فروشی‌ها همچنان بالاتر است.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور با تایید کاهش قیمت مرغ در روزهای اخیر به همشهری آنلاین گفت: طبق گزارش‌هایی که داریم با تولیدی که اتفاق افتاده است قیمت مرغ زنده رو به کاهش است.

علی ابراهیمی در مورد قیمت مرغ زنده بیان کرد: بر اساس گزارش‌ها قیمت مرغ زنده که به ۶۴ هزار تومان هم رسیده بود در حال حاضر  تا ۵۱ هزار تومان هم کاهش یافته است.

ابراهیمی ادامه داد: روند کاهش قیمت مرغ در بازار تهران چند روز است که آغاز شده، در برخی استان‌ها اما به علت فاصله جغرافیایی قیمت‌ها هنوز کاهشی نشده ولی در کل روند قیمت مرغ در حال عادی شدن است.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور در مورد وضعیت تولید مرغ و جوجه‌ریزی بیان کرد: جوجه‌ریزی‌ای که در تیرماه انجام شده است ۱۳۲ میلیون قطعه بوده است، در مورد جوجه‌ریزی در مردادماه چون هنوز ماه تمام نشده، نمی‌توان آماری داد اما پیش‌بینی می‌کنیم که جوجه‌ریزی در مردادماه از تیرماه هم بیشتر شود.

ابراهیمی ادامه داد: بر این اساس پیش‌بینی می‌کنیم در شهریورماه قیمت‌ها از قیمت‌های فعلی هم کاهشی‌تر شود.

قیمت مرغ

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور با تاکید بر اینکه باید از ضرر تولیدکنندگان جلوگیری شود، گفت: با توجه به اینکه در روزهای آینده شاهد کاهش بیشتر قیمت‌ها خواهیم بود شرکت پشتیبانی امور دام کشور برای جلوگیری از افت شدید قیمت‌ها باید به موقع وارد شود چرا که ممکن است اتفاقات سال گذشته تکرار شود و مرغداران زیان ببینید.

ابراهیمی افزود: وقتی قیمت‌ها پایین بیاید تولیدکنندگان رغبتی برای جوجه‌ریزی نخواهند داشت و حکایت سال گذشته تکرار می‌شود و دوباره وابستگی ما به واردات تکرار خواهد شد.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور با تاکید بر اینکه اولویت باید تکیه بر تولیدات داخل باشد، گفت: هزینه‌های جاری تولید بالا رفته و در این شرایط وقتی تولیدکننده‌ای یک دور ضرر می‌کند دیگر به راحتی به چرخه تولید برنمی‌گردد و مجبور می‌شویم با هزینه‌های دوبرابری واردات داشته باشیم و با این کار ضمن ارزبری، چرخه اشتغال هم نابود می‌شود برای همین اولویت باید حمایت از تولید داخل باشد.  

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار