هواشناسی | هواشناسی ایران | هواشناسی تهران | هواشناسی امروز

هواشناسی ایران و تهران جمعه 26 اسفند ماه | پیش‌بینی بارش‌های قابل ملاحظه در اولین روز بهار 1402

سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور طی یکشنبه آینده از بارش‌های قابل ملاحظه باران و برف در کشور در اولین روز بهار 1402 خبر داد.

هواشناسی ایران و تهران جمعه 26 اسفند ماه | پیش‌بینی بارش‌های قابل ملاحظه در اولین روز بهار 1402

هواشناسی امروز جمعه 26 اسفند ماه را بخوانید.  هشدار هواشناسی برای بارش‌های شدید در برخی استان‌ها اعلام شد. سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور از جمعه 26 اسفند ماه خبر داد و اعلام کرد: با ورود سامانه بارشی به کشور و تشدید فعالیت آن در برخی مناطق باران و وزش باد شدید طی امروز تا شنبه خواهیم داشت. سازمان هواشناسی با هشدار نفوذ سامانه بارشی به کشور خبر از بارش برف و باران در کشور خبر داد.

هواشناسی ایران و تهران جمعه 26 اسفند ماه

مطابق پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در مناطقی از شمال غرب، سواحل دریای خزر، شمال شرق، شرق، جنوب شرق و دامنه‌های البرز و شنبه در خراسان شمالی ، شمال خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان و ارتفاعات کرمان بارش باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

یکشنبه آینده با ورود سامانه بارشی به کشور در برخی مناطق شمال غرب، غرب، جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس شمالی و شرق سیستان و بلوچستان و ارتفاعات کرمان بارش روی می‌دهد. روز دوشنبه گستره بارش‌ها در شمال غرب، مناطقی از غرب، سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز، تهران و غرب سمنان است. همچنین در خراسان جنوبی و نوار شرقی سیستان و بلوچستان نیز افزایش ابر و رگبار و رعدوبرق پراکنده روی می‌دهد.

سه‌شنبه آینده بارش در مرکز، شرق و جنوب شرق به‌صورت پراکنده و در سایر مناطق قابل ملاحظه است.

به گزارش تسنیم، طی امروز تا سه‌شنبه آینده بارش‌ها در مناطق سردسیر و کوهستانی به‌شکل برف است. دمای هوا طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در شمال کشور به‌طور محسوسی کاهش می‌یابد. آسمان تهران امروز قسمتی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد است که در برخی ساعت‌ها وزش باد شدید خواهد شد.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار