شامپو فرش

نحوه ی استفاده از شامپو فرش | روش صحیح شستن فرش در خانه با شامپو فرش

اصول شستن فرش با شامپو فرش چیست و چه زمانی به شستن فرش با شامپو فرش نیاز داریم؟

نحوه ی استفاده از شامپو فرش | روش صحیح شستن فرش در خانه با شامپو فرش

اصول شستن فرش با شامپو فرش چیست و چه زمانی به شستن فرش با شامپو فرش نیاز داریم؟ فرش‌ جز جدایی‌ناپذیر دکوراسیون خانه هر ایرانی است و البته کثیفی و آلوده شدن هم جز جدایی‌ناپذیر هر فرش است. به دلایل متعددی ممکن است یک فرش، آلوده یا کثیف شود. بنابراین برای  برق انداختن فرش باید با بهترین و سازگارترین پاک کننده‌ها آشنا شوید. چگونه شامپو فرش بکشیم تا در پایان کار، فرشی تمیز و عاری از لکه داشته باشیم؟ برای این که به بهترین شکل از شامپو فرش استفاده کنید با این مطلب از خبر ملت همراه شوید.

شامپو فرش

نحوه ی استفاده از شامپو فرش

گاهی اوقات آلودگی به قدری زیاد است که برای شستشوی فرش حتما آن را به قالیشویی سپرد، اما در مواقع جزئی دیگر می‌توان با استفاده از شستن فرش با شامپو فرش مشکل را حل کرد ونیاز به صرف هزینه زیادی نیست. در نظر گرفتن جایگزینی برای شامپو فرش و نحوه شستن فرش با شامپو فرش در روند استفاده از این نوع مواد شوینده مورد بررسی قرار می‌گیرد.

چگونه شامپو فرش خانگی درست کنیم

یکی از فاکتورهای مهم در شستن فرش در خانه با شامپو فرش، انتخاب شامپو فرش مناسب است. تنوع بالای شامپو فرش‌های موجود در بازار، قیمت بالا و حجم اندک آن‌ها همه جز مواردی است که لزوم درست کردن یک شامپو فرش خانگی برای شستشوی فرش را تشدید می‌کند. علاوه بر کیفیت مطلوب توجه به اینکه کدامیک ویژگی  بهترین لکه بر فرش را داشته از اهمیت بالایی برخوردار است. 

برای شستن فرش با شامپو فرش خانگی ترفند  تمیز کردن فرش با سرکه با دستورالعمل 3 قاشق مایع ظرفشویی، یک قاشق سرکه سفید و چند قطره وایتکس در یک لیوان آب بسیار کارساز است. محلول حاصل را پس از ترکیب کامل را یک آب‌پاش ریخته و هر گاه لکه‌ای را روی فرش یا موکت‌تان مشاهده کردید این محلول را روی آن اسپری کنید و با استفاده از یک پارچه نخی اقدام به شستن فرش با شامپو فرش خانگی خود نمایید.

انتخاب شامپو فرش خانگی یا پاک کننده‌های طبیعی برای از بین بردن لکه‌های فرش باید متناسب با نوع و ماهیت لکه باشد. بعنوان مثال  پاک کردن لاک از روی فرش نیاز به یک حلال سازگار با لکه برای از بین رفتن دارد. 

شامپو فرش

جایگزینی برای شامپو فرش

جایگزین‌های طبیعی دیگری برای شستن فرش‌ با شامپو فرش وجود دارد که استفاده از آن‌ها علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها، قالیچه‌های شما را تمیز و با طراوت نگه می‌دارد.در هنگام استفاده از این قبیل پاک کننده‌ها توجه به سوالاتی مثل  چگونه ریشه فرش را سفید کنیم یا انواع لکه‌ها را چگونه از سطح فرش با الیاف مختلف پاک کنیم از اهمیت بالایی برخوردار است. 

سرکه و جوش شیرین

جوش شیرین و سرکه از بین‌برنده بوها و لکه‌هایی هستند که به سختی جدا می‌شوند بنابراین جایگزین خوبی برای شستن فرش با شامپو فرش هستند. به مقدار کم جوش شیرین را بر روی فرش بپاشید و مدت 30 دقیقه فرصت دهید تا بر روی سطح فرش بماند. سپس هر 2 گالن آب را با یک فنجان سرکه مخلوط کنید و از آن برای شستشوی فرش و تمیز کردن جوش‌شیرین استفاده کنید.

شستن فرش نجس با شامپو فرش

در مواردی که امکان کاربرد روش  شستن فرش با وایتکس به دلیل حساسیت انواع فرش امکان پذیر نبوده می‌توان از انواع لکه بر‌های طبیعی مثل سرکه و جوش شیرین بهره برد. 

صابون ظروف، آمونیاک و سرکه

این ماده یکی از ارزان‌ترین و آسان‌ترین موارد موجود جایگزین شستن فرش با شامپو فرش است. میزان 4 قاشق چایخوری از مایع ظرفشویی، یک فنجان سرکه و یک فنجان آمونیاک را با دو گالن آب مخلوط کنید. از این محلول می‌توانید برای شستشوی فرش‌ ها و لکه‌زدایی آن‌ها استفاده کنید.

روش تمیز کردن فرش با شامپو فرش

قبل از اینکه به شستن فرش با شامپو فرش اقدام کنید، فرش را به صورت کامل با جاروبرقی تمیز کنید تا تمام گرد و غبارهای آن از بین برود.

جایگزینی برای شامپو فرش

برای شستن فرش با شامپو فرش باید طبق دستورالعمل نوشته‌شده روی قوطی شامپو فرش، مقداری از آن را در ظرف بزرگی ریخته و آنقدر تکان دهید تا محلول کف کند. از این محلول برای شستشوی فرش در مرحله بعد استفاده می‌کنیم.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار