تعطیلی | تعطیلی مدارس | تعطیلی مدارس سه شنبه | تعطیلی مدارس تهران

تعطیلی پنج شنبه ها در ایران | تعطیلی ادارات در کدام استان ها قطعی شد

آخرین خبر از تعطیلی مدارس و تعطیلی ادارات در روز پنجشنبه 13 بهمن منتشر شد.

تعطیلی پنج شنبه ها در ایران | تعطیلی ادارات در کدام استان ها قطعی شد

تعطیلی ادارات و مدارس یکی از سوالات مطرح شده امروز است. تعطیلی علاوه بر کارمندان برای مردم نیز دارای اهمیت زیادی است. تعطیلی ادارات و مدارس شنبه 15 بهمن اعلام شد. تعطیلی مدارس تهران تا اخر هفته گذشته به دلیل برف و برودت هوا ، آلودگی و افزایش آلاینده ها اعلام شده بود.

تعطیلی پنج شنبه ها در ایران

علی اصغر شالبافیان، در مورد تعطیلی پنجشنبه‌ها و رونق گردشگری در کشور گفت: به پیشنهاد وزارت میراث فرهنگی، برای رونق گردشگری در قالب اصلاح ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری مبنی بر پیشنهاد تعطیلی پنجشنبه‌ها، به دولت ارائه و تصویب شد و در قالب لایحه به مجلس ارسال شده و در حال حاضر منتظر تصمیم مجلس در این خصوص هستیم.

وی تاکید کرد: بخش عمده اقتصاد گردشگری کشور مبتنی بر رونق گردشگری داخلی است، تعطیلی پنجشنبه‌ها می‌تواند به رونق سفرهای کوتاه مدت ختم شود و موجب رونق مقاصد اقتصادی مبانی اصلی گردشگر فِرست شود. به فرض مثال شهرهای بزرگ ما که ساکنان بسیار دارند همچون شهرکرد که دارای شهرستان‌ها و اماکن گردشگری زیادی در اطراف است می‌تواند با سفرهای کوتاه مدت به رونق اقتصادی، رشد گردشگری به ویژه در حوزه بوم‌گردی ختم شود.

شالبافیان در مورد اقدامات مقابله با ایران هراسی که ضربه سنگینی به گردشگری وارد می‌کند، گفت: دو ظرفیت برای این مسئله در نظر گرفته‌ایم نخست، هزینه‌ای برای معرفی ظرفیت های گردشگری ایران به زبان‌های مختلف خارجی که باید در قالب تولید و نشر محتوا توزیع شود و همچنین ردیف اعتبارات مشخص به میزان ۵۰۰ میلیارد تومان برای مقابله با ایران هراسی که با عناوین معرفی و تبلیغات گردشگری پیش‌بینی شده است.

 

تعطیلی سراسری پنج شنبه ها در ایرانش آخرین وضعیت فعالیت یا تعطیلی ادارات و مدارس سراسر کشور در روز 15 بهمن ماه در ادامه قابل مشاهده است.

مدیرکل توسعه گردشگری داخلی به ساماندهی تعطیلات کشور اشاره و عنوان کرد: با پیگیری‌های شخص معاون گردشگری موضوع تعطیلی پنجشنبه‌ها در دولت تصویب شده و در صورت تصویب در مجلس می‌تواند موجب رونق بوم‌گردی‌های نزدیک مراکز شهرها شود.

علی‌اصغر شالبافیان، معاون گردشگری به ساماندهی تعطیلات کشور اشاره و عنوان کرد: با پیگیری‌های شخص معاون گردشگری موضوع تعطیلی پنجشنبه‌ها در دولت تصویب شده و در صورت تصویب در مجلس می‌تواند موجب رونق بوم‌گردی‌های نزدیک مراکز شهرها شود.

فاطمی با اشاره به ترویج و افزایش رویدادهای گردشگری در نیمه اول سال، ادامه داد: تقویم رویدادهای گردشگری در حال تدوین است و در نمایشگاه گردشگری تهران رونمایی می‌شود. استان‌ها لیست رویدادهای خود را اعلام کنند.

  • لینک کوتاه کپی شد
اخبار مرتبط
ارسال نظر

آخرین اخبار