خورش قلیه قارچ

خورش قلیه قارچ را چه جوری درست کنم؟ | طرز تهیه خورش قلیه قارچ

خورش قلیه قارچ یکی از انواع خورش های خوشمزه و جدید ایرانی است که شباهت زیادی به قلیه ماهی دارد، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه خبرملت همراه باشید.

خورش قلیه قارچ را چه جوری درست کنم؟ | طرز تهیه خورش قلیه قارچ

خورش قلیه قارچ یکی از انواع خورش های خوشمزه و جدید ایرانی است که شباهت زیادی به قلیه ماهی دارد. خورش قلیه قارچ دقیقا شبیه خورش قلیه ماهی و قلیه میگو است فقط به جای استفاده از میگو یا ماهی از قارچ استفاده می شود. البته اگر دوست داشته باشید می توانید این خورش را به صورت ترکیب هم درست کنید. مثلا قلیه ماهی درست کنید قارچ هم به آن اضافه کنید. طعم این خورش بسیار عالی است و برای کسانی که گیاه خوار هستند پیشنهاد خوبی است. خورش قلیه قارچ یکی از انواع خورش های خوشمزه و جدید ایرانی است که شباهت زیادی به قلیه ماهی دارد، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه خبرملت همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر

قارچ ۵۰۰ گرم

سبزی قلیه (گشنیز و شنبلیله) ۵۰۰ گرم

سیر ۲ حبه

پیاز ۱ عدد بزرگ

سس تمرهندی ½ لیوان

رب گوجه فرنگی ۱ قاشق غذاخوری

نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی

زردچوبه و کاری به مقدار کافی

دستور پخت خورش قلیه قارچ

مرحله اول

ابتدا پیاز را به صورت نگینی خرد می کنیم و به همراه کمی روغن در یک قابلمه مناسب تفت می دهیم تا پیاز سبک شود، در ادامه سیرها را با رنده ریز رنده می کنیم و به قابلمه اضافه می کنیم و کمی تفت می دهیم تا عطر سیرها بلند شود.

مرحله دوم

در این مرحله مقداری ادویه کاری، زردچوبه و فلفل سیاه اضافه می کنیم و کمی تفت می دهیم تا ادویه ها با سیر و پیاز یکدست شوند. در ادامه قارچ را پس از شستشو به صورت اسلایس شده خرد می کنیم و به قابلمه اضافه می کنیم.

مرحله سوم

حالا قارچ را به خوبی تفت می دهیم تا آب بیندازد و سرخ شود. پس از اینکه قارچ به خوبی سرخ شد، ۲ تا ۳ لیوان آب اضافه می کنیم. در ادامه سبزی قلیه را به صورت ساطوری ریز خرد می کنیم و به صورت جداگانه کمی تفت می دهیم.

مرحله چهارم

توجه داشته باشید که بهتر است سبزی قلیه را خیلی بیش از حد سرخ نکنید چون ممکن است باعث تلخ شدن خورش شود. در ادامه سبزی قلیه سرخ شده را به همراه مقداری نمک به قابلمه اضافه می کنیم و اجازه می دهیم خورش جا بیفتد.

مرحله پنجم

پس از گذشت یک تا یک و نیم ساعت سس تمرهندی را به خورش اضافه می کنیم و صبر می کنیم خورش به خوبی جا بیفتد و کم آب شود. در پایان خورش قلیه قارچ را در ظرف مورد نظرمان می کشیم و به همراه برنج سرو می کنیم

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار