حلیم گندم

حلیم گندم چه جوری درست کنم؟ | طرز تهیه حلیم گندم با گوشت گوسفند

برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه حلیم گندم کشدار و خوشمزه برای نذری در ادامه با خبر ملت همراه باشید.

حلیم گندم چه جوری درست کنم؟ | طرز تهیه حلیم گندم با گوشت گوسفند

حلیم یک غذای خوشمزه و پرطرفدار است که دانستن نکات آشپزی آن برای رسیدن به یک حلیم کشدار و خوشمزه بسیار موثر است این غذای خوشمزه برای وعده صبحانه پخته می شود و در مناسبت های مذهبی به عنوان نذری طبخ و بین مردم تقسیم می گردد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه حلیم گندم کشدار و خوشمزه برای نذری در ادامه با خبر ملت همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر

گندم پوست کنده ۱ کیلو

گوشت ۵۰۰ گرم

روغن جامد یا مایع ۱ ملاقه

نمک به میزان لازم

دارچین به میزان لازم

شکر دلخواه

کنجد برای تزئین

طرز تهیه حلیم گندم

مرحله اول

برای درست کردن حلیم گندم کشدار ابتدا گندم را پاک می کنیم و می شوییم و برای ۱۲ تا ۲۴ ساعت خیس کنید سپس گوشت را بشویید و همراه با گندم داخل قابلمه بریزید و به آن آب بیافزایید.

مرحله دوم

قابلمه را روی شعله اجاق گاز قرار دهید وقتی شروع به قل زدن کرد حرارت را کم کنید شعله پخش کن بگذارید و درب قابلمه را ببندید و اجازه دهید برای ۶ تا ۷ ساعت آرام با حرارت ملایم بپزد.

مرحله سوم

بعد از گذشت این زمان گوشت را از قابلمه خارج کنید و با نمک بکوبید یا ریش ریش کنید و گندم را با گوش کوب برقی بزنید تا له شود یا در مخلوط کن بریزید تا حسابی له شوند و روی اجاق گاز بگذارید.

آش نذری در ایران معمولا آش رشته است که در مناطق مختلف ایران در اعیاد و شهادت ها پخته می شود.

مرحله چهارم

به اندازه دو تا ملاقه از گندم داخل گوشت ریش شده بریزید تا بافت گوشت نرم شده و باز شود سپس گوشت را به گندم ها اضافه می کنیم و با پشت کفگیره گوشت ها را به کنار قابلمه بزنید تا از هم باز شوند.

مرحله پنجم

باز شدن گوشت ها باعث می شود حلیم کشدار شود این کار را زمانی که قابلمه روی حرارت است انجام دهید این هم زدن حدود ۴۵ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد این راز کش دار شدن حلیم است.

مرحله ششم

حلیم که آماده شد در ظرف سرو بریزید و با دارچین و روغن و کنجد تزئین می نماییم و برای صبحانه سرو کنید این غذای خوشمزه را می توانید برای نذری در مراسم های مذهبی سرو کنید.

نکات حلیم گندم

اگر حلیم سفت شد کم کم آب جوش اضافه می کنیم آب جوش را نباید به یک باره اضافه می کنیم، می توانید گوشت را با پیاز جداگانه بپزید ولی ضرورتی ندارد، با گوشت کوب یا میکسر گندم را حسابی له نمایید تا حلیم خوشمزه و کشداری آماده شود.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار