تعطیلی | تعطیلی مدارس | تعطیلی مدارس و دانشگاه ها

تعطیلی مدارس و ادارات چهارشنبه و پنجشنبه 21 و 22 دی ماه | تعطیلی مدارس در این استان ها؟

آخرین خبر از تعطیلی مدارس در روز چهارشنبه و پنج شنبه 21 و 22 دی منتشر شد.

تعطیلی مدارس و ادارات چهارشنبه و پنجشنبه 21 و 22 دی ماه | تعطیلی مدارس در این استان ها؟

تعطیلی مدارس یکی از سوالات مطرح شده امروز است. تعطیلی مدارس علاوه بر کارمندان برای مردم نیز دارای اهمیت زیادی است. تعطیلی مدارس چهارشنبه 21 دی اعلام شد. تعطیلی مدارس تهران تا اخر هفته گذشته به دلیل آلودگی و افزایش آلاینده ها اعلام شده بود. استان های فارس گیلان و کلستان و خراسان رضوی ببه دلیل شدت سرما و برودت امروز تعطیل شد.

جزئیات تعطیلی ادارات و مدارس در استان های مختلف 

تعطیلی مدارس در اصفهان

دیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: براساس تصمیم کمیته مدیریت بحران استان، کلیه ادارات، دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها و مراکز آموزشی استان اصفهان در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۱ و ۲۲ دی ماه با هدف مدیریت مصرف انرژی تعطیل شدند.

 

به نقل از  اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، منصور شیشه فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان، اظهار داشت: براساس تصمیم کمیته مدیریت بحران استان، کلیه ادارات، دستگاه های اجرایی، بانک ها و مراکز آموزشی استان اصفهان در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۱ و ۲۲ دی ماه با هدف مدیریت مصرف انرژی تعطیل شدند.

وی افزود: این تصمیم با هدف مدیریت مصرف انرژی در استان و با توجه به شرایط جوی و برودت شدید دما در روزهای آینده هفته اتخاذ شده است.

شیشه فروش بیان کرد: مراکز امدادی، خدمات رسان، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شبانه روزی کماکان در این ایام ارائه خدمت خواهند کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان عنوان کرد: براساس تصمیمات اتخاذ شده، امتحانات نهایی مدارس و آزمون‌های دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی مطابق با برنامه قبلی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: تمامی ادارات، مراکز دولتی و آموزشی مکلف شدند نسبت به خاموش نمودن سیستم‌های گرمایشی و اتخاذ تمهیدات لازم به منظور کاهش حداکثری مصرف انرژی در این ایام اقدام کنند.

شیشه فروش خاطرنشان کرد: همچنین نظارت‌های دوره‌ای و مستمر توسط بازرسان ادارات گاز و برق استان جهت الزام رعایت موارد فوق به عمل خواهد آمد./فارس

 تعطیلی ادارات و مراکز آموزشی استان کردستان طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه

ادارات، دستگاه‌های اجرایی، مدارس و مراکز آموزشی استان کردستان روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته‌ جاری تعطیل خواهند بود.

 با توجه به اخطار وضعیت نارنجی هواشناسی و برودت هوا،  بنا به  پیشنهاد شرکت گاز استان و موافقت استاندار کردستان به منظور صرفه‌جویی در مصرف انرژی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 21 و 22 دی‌ماه جاری، ادارات و دستگاه‌های اجرایی و نیز مدارس و مراکز آموزشی استان کردستان بجز مراکز امدادی، درمانی، بهداشتی، اورژانس ۱۱۵، بخش‌های دارای نوبت کاری و عملیاتی، بیمارستان‌ها و آتش نشانی‌ها تعطیل خواهند بود.

1. بانک‌ها با دو ساعت تاخیر، از ساعت 9:30 صبح دایر هستند و خدمات بانکی را به مردم ارایه خواهند نمود.

2. مطابق تصمیم آموزش و پرورش، خدمات آموزشی همه مدارس به استثنای دانش‎‌آموزانی که امتحان نهایی دارند به صورت غیر حضوری خواهد بود.

3. مطابق تصمیم مراکز دانشگاهی، امتحانات دانشجویان برگزار خواهد شد.

 تعطیلی مدارس بویراحمد، دنا، مارگون و لوداب

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد از غیر حضوری شدن فعالیت آمورزشی مدارس در مناطق سردسیری استان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، سید ولی موسوی گفت: با هماهنگی به عمل آمده با ستاد مدیریت بحران استان و با توجه به بارش سنگین برف در مناطق سردسیری استان کهگیلویه و بویراحمد ، افت شدید دما، یخبندان و مسدود بودن برخی از راههای روستایی فعالیت آموزشی و پرورشی مدارس در مقاطع ابتدایی ، متوسطه اول و دوم در سطح شهرستانهای  بویراحمد،  دنا  ، مارگون  و لوداب در همه  مقاطع  در شیفت صبح و بعدازظهر روز چهارشنبه 21 دیماه  غیر حضوری خواهد بود.

وی با بیان اینکه  امتحانات نهایی دیماه پایه دوازدهم در ساعت مقرر برگزار خواهد شد گفت: امتحانات داخلی  در این شهرستانها  به تاریخ دیگری موکول شد که از طریق مدیران مدارس به دانش آموزان اطلاع رسانی خواهد شد.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش  کهگیلویه وبویراحمد در پایان گفت: طبق اعلام ستاد مدیریت بحران استان ادارات نیز با دو ساعت تاخیر شروع به کار خواهند کرد.

 جزئیات وضعیت امتحانات مدارس و دانشگاه تا پایان هفته

رئیس قرارگاه مدیریت گاز استان گیلان از غیر حضوری بودن تمامی مدارس و دانشگاه‌های گیلان در روزهای چهار شنبه و پنجشنبه خبر داد.

به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، اسدالله عباسی عصر امروز  در جلسه قرارگاه جهادی گاز استان گیلان در سالن الغدیر استانداری  با بیان اینکه ادارات استان در صورت نیاز و میزان اثرگذاری بر مدیریت مصرف انرژی تعطیل می شود، اظهار کرد: بدون محاسبه دقیق و تاثیرگذاری در روند مدیریت مصرف انرژی، ادارات گیلان تعطیل نمی شود.

وی با تاکید بر لزوم توجه به خدمات رسانی به موقع به مردم در صورت تعطیلی ادارات گفت:در صورت ضرورت و اضطرار باید کشیک برای مجموعه های مختلف از جمله بانک ها و دستگاه های خدماتی و مجموعه هایی که فعالیت شان ضرورت دارد، تعیین شود تا خدمت رسانی به مردم دچار اختلال و مشکل نشود.

نماینده عالی دولت در گیلان با قدردانی از همه مدیران در خصوص هماهنگی برای خدمات رسانی به مردم در حوزه‌های مختلف اعم از انرژی، راه ها، امنیتی، انتظامی، اوراژانس و غیره و همراهی مردم در همه زمینه‌ها گفت که باید امکانات لازم برای بهینه سازی و بهره وری انرژی فراهم شود.

 عباسی با اشاره به افزایش سه میلیون مترمکعبی مصرف گاز در گیلان در شبانه روز گذشته بیان کرد: مردم نقش مهمی در پایداری شبکه انتقال گاز دارند و با مصرف بهینه می‌توانند دست مسوولان را برای گازرسانی به مشترکان کل کشور بگیرند.

وی با بیان اینکه مسوولان اجرایی می‌توانند با برنامه ریزی، تهدید‌ها را به جای بحران به فرصت تبدیل کنند، گفت: باید چرخه زندگی مردم با وجود بروز مشکلات به بهترین شکل حفظ شود و مسوولان تلاش کنند مشکلات ناشی از سرمای هوا در روند زندگی مردم اخلال ایجاد نکند.

رئیس قرارگاه مدیریت گاز استان گیلان از لغو تمامی مرخصی مدیران دستگاه‌های اجرایی در این استان خبر داد و افزود: مرخصی همه مدیران تا عادی شدن شرایط جوی به حالت تعلیق درآمده و باید همه پای کار باشند و گره از کار مردم گشوده شود.

عباسی از غیر حضوری بودن تمامی مدارس و دانشگاه‌های گیلان در روزهای جهار شنبه و سه شنبه خبر داد و گفت: فعالیت تمامی مدارس و مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌های گیلان در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه جاری به صورت غیرحضوری بوده و صرفا امتحانات پایه های نهم (داوطلبان آزاد و آموزش از راه دور) و دوازدهم که به صورت سراسری است، به قوت خود باقی است و راس ساعت مقرر برگزار و سایر امتحانات داخلی با تصمیم مسئولان دانشگاه‌ها و شورای مدرسه به تاریخ دیگری موکول خواهد شد.

وی با تاکید بر لزوم توجه‌به سوخت رسانی به نیروگاه‌ها تصریح کرد : نیروگاه‌ها مجموعه‌های حیاتی هستند و باید سوخت دوم به آنها رسانده شود؛ واحدهای تولیدی حیاتی را نمی توانیم تعطیل کنیم؛ اما در سایر حوزه‌ها برای برخی بخش ها محدودیت و برخی که عدم فعالیت مقطعی آنها به زندگی مردم خللی وارد نمی کند، تعطیل شوند.

استاندار گیلان با بیان اینکه نباید فعالیت‌های تولیدی بخش صنایع مهم و تولیدی مصارف اساسی مردم به دلیل کمبود گاز تعطیل شود، افزود: متولیان ضمن برنامه‌ریزی برای مدیریت مصرف گاز از سوخت‌های جایگزین استفاده کنند تا صنایع دچار تعطیلی نشوند.

به گفته عباسی اصناف به‌ویژه مجتمع‌های تفریحی و گردشگری می‌توانند با کاهش ساعات کارشان به روند مصرف بهینه گاز کمک کنند.

وی با تاکید بر اینکه خانوار برای ما اولویت اول است، گفت: قطع گاز با اخطار، هشدار و رعایت حقوق شهروندی انجام شود؛ پرمصرف‌های خانگی پس از تذکر قطع شوند و برای قطع گاز ادارات دولتی پرمصرف نباید درنگ شود.

 برف مدارس همدان را مجازی کرد

برف و برودت هوا مدارس همدان در تمام مقاطع تحصیلی را مجازی کرد.

 به علت بارش برف، برودت هوا و لغزندگی سطح معابر عمومی تمام مقاطع تحصیلی در مدارس سراسر استان فردا چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ در نوبت "صبح و بعدازظهر" تعطیل و آموزش‌ها به صورت مجازی و در بستر شبکه شاد صورت می‌گیرد.

امتحانات نهایی کشوری پایه دوازدهم و امتحانات هماهنگ استانی پایه نهم طبق برنامه اعلام شده برگزار خواهد شد.

امتحانات داخلی دانش آموزان نیز به تاریخ دیگری موکول می‌شود.

  • لینک کوتاه کپی شد
اخبار مرتبط
ارسال نظر

آخرین اخبار