کوکی موزی

کوکی موزی را چه جوری درست کنم؟ | طرز تهیه کوکی موزی

برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کوکی موزی در ادامه با سایت خبر ملت همراه باشید.

کوکی موزی را چه جوری درست کنم؟ | طرز تهیه کوکی موزی

کوکی موزی یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و خوش عطر است که برای افراد رژیمی بسیار مناسب می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کوکی موزی در ادامه با سایت خبر ملت همراه باشید.

کوکی کلاسیک یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و بین المللی است که با رسپی های مختلفی درست می شود

مواد لازم کوکی موزی

موز رسیده ۲ عدد

تخم مرغ (قابل حذف) ۱ عدد

اوتمیل یا جو دوسر پرک ریز ۲ فنجان

کره بادام زمینی ۱ قاشق غذاخوری

شیر ۱ قاشق چایخوری

وانیل ۱ قاشق چایخوری

بیکینگ پودر ۱ قاشق چایخوری

شکلات و موز برای تزیین

طرز تهیه کوکی موزی

مرحله اول

برای تهیه کوکی موز خوشمزه در ابتدای کار فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا فر کاملا گرم شود، سپس پوست موزها را جدا کرده و با کمک چنگال درون یک کاسه مناسب کاملا له و پوره می کنیم.

مرحله دوم

در ادامه تخم مرغ ها به همراه وانیل به کاسه اضافه کرده و با همزن دستی به خوبی هم می زنیم تا مواد ترکیب شوند. حالا شیر را به همراه کره بادام زمینی به کاسه اضافه کرده و به آرامی مخلوط می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله جو دو سر پرک را به کاسه اضافه کرده و در حد مخلوط شدن هم می زنیم، سپس بیکینگ پودر را اضافه کرده و پس از هم زدن مایه بدست آمده را به مدت ۲۰ دقیقه درون یخچال قرار می دهیم تا کمی سفت شود.

کوکی تابه ای یکی از انواع شیرینی های ساده خانگی است که با طعم های بسیار متنوعی درست می شود

مرحله چهارم

پس از گذشت این زمان سینی فر را با کاغذ روغنی پوشانده و از مایه کوکی درون سینی می ریزیم و با قاشق مرتب می کنیم. حالا به دلخواه یک اسلایس موز یا یک تکه شکلات در مرکز مایه های کوکی قرار می دهیم.

مرحله پنجم

در ادامه سینی را طبقه میانی فر گذاشته و اجازه می دهیم کوکی ها به مدت ۱۵ دقیقه درون فر بمانند تا کاملا پخته و طلایی شوند.پس از گذشت این زمان کوکی ها را درون ظرف مورد نظرمان می چینیم و با چای سرو می کنیم. نوش جان

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار