کیک موز و خرمالو

کیک موز و خرمالو را چه جوری درست کنم؟ | طرز تهیه کیک موز و خرمالو

برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کیک موز و خرمالو در ادامه با سایت ما همراه باشید.

کیک موز و خرمالو را چه جوری درست کنم؟ | طرز تهیه کیک موز و خرمالو

کیک موز و خرمالو یکی از انواع کیک های محبوب خانگی است که طعمی بسیار خاص و جذاب دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کیک موز و خرمالو در ادامه با سایت ما همراه باشید.

مواد لازم کیک موز و خرمالو

آرد ۲ پیمانه

تخم مرغ ۲ عدد

شکر ⅔ پیمانه

روغن مایع ½ پیمانه سرخالی

شیر ولرم ½ پیمانه

بکینگ پودر ½ قاشق چایخوری

وانیل نوک قاشق چایخوری

نمک نوک قاشق چایخوری

خرمالو و موز هر کدام ۱ عدد

مغز گردو ۳قاشق غذاخوری

طرز تهیه کیک موز و خرمالو

مرحله اول

برای تهیه کیک موز و خرمالوی خانگی در ابتدای کار شکر را به همراه تخم مرغ درون یک کاسه مناسب می ریزیم و ترکیب می کنیم تا بافت مواد یکدست شود،سپس روغن مایع را اضافه کرده و چند ثانیه مخلوط می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله شیر هم دمای محیط را اضافه کرده و در حد چند ثانیه مخلوط می کنیم تا بافت مواد یکدست شود. در ادامه آرد را با بکینگ پودر، وانیل و نمک ترکیب کرده و روی مواد داخل کاسه الک می کنیم.

مرحله سوم

حالا با لیسک مواد را مخلوط می کنیم تا بافت شان یکدست شود. در ادامه فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم و اجازه می دهیم به خوبی گرم شود، سپس خرمالو و موز را پوست گرفته و پوره می کنیم.

مرحله چهارم

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشیم این است که حتما از خرمالوی رسیده استفاده شود. در ادامه پوره موز و خرمالو را به همراه گردوی خرد شده به کاسه اضافه کرده و کمی ترکیب می کنیم تا بافت مواد یکدست شود.

مرحله پنجم

کف و دیواره های قالب مورد نظرمان را با کره سرد یا روغن مایع چرب می کنیم، سپس مایه کیک را درون قالب می ریزیم و چند مرتبه محکم روی سطح کار می کوبیم تا حباب های موجود در مایه کیک از بین بروند.

مرحله ششم

در این مرحله قالب را درون فر قرار داده و اجازه می دهیم کیک به مدت ۴۰ تا ۵۰ دقیقه بپزد. پس از اینکه کیک به طور کامل پخت، آنرا از فر خارج می کنیم و اجازه می دهیم خنک شود، سپس از قالب خارج کرده و درون ظرف سرو بر می گردانیم.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار