وام | وام مشاغل | دریافت وام | شرایط دریافت وام

خبر خوش برای صاحبان مشاغل | دریافت وام بانکی آسان شد

سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص پرداخت وام به صاحبان مشاغل توضیحاتی ارائه داد که در این مطلب از سایت ویکی گردی میتوانید بخوانید.

خبر خوش برای صاحبان مشاغل | دریافت وام بانکی آسان شد

به نقل از تسنیم: جدیدترین اخبار در خصوص پرداخت وام بانکی به صاحبان مشاغل را در این مطلب از سایت ویکی گردی بخوانید. بنا به پیشنهاد سازمان امور مالیاتی کشور به بانک مرکزی برای اصلاح ضوابط اجرایی تبصره ۱ ماده ۱۸۶ قانون مالیات های مستقیم، از این پس امکان افزایش خودکار سقف اعطای وام خرد بدون دریافت گواهی مالیاتی به صورت سالیانه بدون طی تشریفات و ابلاغ بخشنامه جدید فراهم خواهد شد. جزئیات بیشتر دریافت وام مشاغل را در ادامه بخوانید.

به موجب این پیشنهاد اعطای تسهیلات ارزی یا ریالی توسط بانکها به کلیه اشخاص حقوقی و حقیقی (صاحبان مشاغل) طی یک سال شمسی برای اشخاص حقوقی تا ۶۵ درصد نصاب معاملات متوسط (برای سال ۱۴۰۲ معادل ۹ میلیارد و ۴۲۵ میلیون ریال) و برای اشخاص حقیقی تا ۳۵ درصد نصاب مذکور (برای سال ۱۴۰۲ معادل ۵ میلیارد و ۷۵ میلیون ریال) نیاز به ارائه گواهی مالیاتی به بانک نخواهد داشت.

شایان ذکر است این مبلغ در حال حاضر برای اشخاص حقوقی ۵ میلیارد ریال و برای اشخاص حقیقی ۲ میلیارد ریال است و تغییر آن در هر سال منوط به اصلاح ضوابط اجرایی می باشد که براساس سوابق موجود هر چندسال یکبار تغییر می یابد.

 گفتنی است برای اخذ وام و تسهیلات در حال حاضر اشخاص حقیقی و حقوقی باید گواهی ماده ۱۸۶ را دریافت کنند ولی با این حال به دلیل تصویب شدن قانون در سالیان گذشته اخذ مالیات از تسهیلات بسیار پایین بوده و به مرور زمان متناسب با تورم به روز نشده است.

به همین دلیل اگر این پیشنهاد سازمان امور مالیاتی به تایید بانک مرکزی برسد عدد تعیین شده به یک درصدی از معاملات متوسط که هر سال در سامانه تدارکات دولت تغییر می یابد، بنابراین به نظر می رسد این امر در راستای تسهیل امورات مودیان بوده و در سالهای آینده نیز مقدار آن با توجه به درصدی بودنش به صورت اتوماتیک به روز رسانی می شود.

منبع: تسنیم

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار