سال 1402

لحظه دقیق سال تحویل 1402 مشخص شد | سال 1402 سال چه حیوانی است؟

لحظه ی تحویل سال 1402 هجری شمسی در روز سه شنبه 1 فروردین ماه مشخص شد.

لحظه دقیق سال تحویل 1402 مشخص شد | سال 1402 سال چه حیوانی است؟

لحظه تحویل سال 1402 اعلام شد. لحظه تحویل سال 1402 در روز سه شنبه است. لحظه ی تحویل سال 1402 هجری شمسی در روز سه شنبه 1 فروردین ماه مشخص شد. زمان تحویل سال ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۵۴:۲۸ به وقت ایران می‌باشد .

لحظه دقیق سال تحویل 1402 مشخص شد

تاریخ و ساعت دقیق تحویل سال 1402 بر اساس مرکز تقویم ژئوفیزیک دانشگاه تهران به شرح زیر است :

لحظه ی تحویل سال 1402 هجری شمسی در روز سه شنبه 1 فروردین ماه سال 1402 مقارن با 21 مارچ 2023 میلادی و 28 شعبان سال 1444 هجری قمری ، ساعت 00:54:26 بامداد می باشد .

نوروز باستانی

نوروز نخستین روز سال خورشیدی ایرانی برابر با یکم فروردین ماه ، یکی از دیرینه ترین و بزرگترین جشن های به جای مانده از دوران ایران باستان می باشد ، که فقط محدود به مرزهای جغرافیایی ایران نیست و وسعت آن به پهنای مرزهای ایرانی است .

نظر به اینکه نوروز باستانی پیام آور دوستی ، مهر، محبت توام با لطافت و سرسبزی طبیعت می باشد ، فرصتی کم نظیر برای ورود به مرحله ای تازه تر و برتر از عمر آدمی است .

نماد سال 1402

از دیرباز در ایران برای هر سال شمسی به نام یک حیوان نام گذاری می شده است و تا به امروز نیز متداول است . این نام ها که متعلق به 12 حیوان (موش ، گاو، پلنگ ، خرگوش ، نهنگ ، مار، اسب ، گوسفند ، میمون ، مرغ ، سگ و خوک ) است و به صورت چرخشی به روی سال ها گذاشته می شود .

نماد سال 1402 نیز خرگوش می باشد . خرگوش پستانداری گیاه خوار، از تیره ی خروشان است که اندامی شبیه گربه و گوش های دراز و لب های شکاف دار دارد . دست های خرگوش از پاهایش کوتاه تر هستند و بسیار تند حرکت می کند و دارای انواع مختلف است .

حیوان سال 1402

خرگوش حیوان دوست داشتنی است که از خردسالان تا بزرگسالان عاشق نگهداری از این حیوان هستند و دلیل این دوست داشتن اول به خاطر چهره معصومانه و با نمک خرگوش است و دوم به خاطر این است که بر خلاف بسیاری از حیوانات خانگی مانند سگ و گربه که نژادهای وحشی هم دارند ، موجودی ذاتا اهلی است و می توان گفت آزارش به هیچ موجودی نمی رسد .

مشخصات متولدین سال خرگوش :

افراد متولد شده درد این سال ، انسان های شاد و اشخاص خوش ذوق ، اهل معاشرت ، عاقل و بردبار و کمی بلند پرواز هستند که در برخورد با دیگران شرافتمندانه رفتار می کنند . همراهان خوبی هستند و می دانند چگونه و کجا به درد آدم بخورند .

خرگوش نماد موفقیت در کسب و کار است . پیش بینی های او اغلب درست است و سود و منفعت را بو می کشد .

متولدین سال خرگوش در چین به این شهرت دارند که افرادی آرام و مهربان و کمی خجالتی هستند که همواره احتیاط پیشه می کنند .

دونگ ییلین ، پیشگوی مشهور چینی اعتقاد دارد که افراد متولد سال خرگوش دوستان قابل اعتمادی هستند . او می گوید : آن ها معمولا افرادی پویا و سرزنده هستند و فکری باز و پذیرا دارند ، اما در عین حال کمی محافظه کار هستند .

اما دونگ ییلین همچنین هشدار می دهد که بر سال خرگوش شرایط آب و هوایی سختی حاکم خواهد بود ولی برای دنیای سیاست خبرهای خوبی دارد .او متعقد است که از آنجا که خرگوش نماد صلح و آرامش است ، وضعیت صلح جهانی در این سال بهبود خواهد یافت .

  • لینک کوتاه کپی شد
اخبار مرتبط
ارسال نظر

آخرین اخبار