سربازی| حقوق سربازی| معافیت سربازی

سربازی 12 ماه شد | معافیت بالای 30 ساله ها از سربازی؟ | خبرهای خوش برای سربازان

خبرهای خوش برای سربازان ادامه دارد...

سربازی 12 ماه شد | معافیت بالای 30 ساله ها از سربازی؟ | خبرهای خوش برای سربازان

سربازی یا اجباری به دوره خدمت ضروری نظامی در ایران می گویند که همه پسران باید از سن 18 سالگی به بالا این دوره را در یک پادگان نظامی بگذرانند. سربازی از قبل انقلاب وجود داشته و طول مدت آن از 18 ماه تا 24 ماه متغیر است. حقوق سربازی در سالهای اخیر با افزایش مواجه شده است. به تازگی اعلام شده که به سربازان حدود چهار میلیون تومان حقوق سربازی پرداخت می‌شود. قوانین سربازی نیز در طول سالها همواره با تغییرات زیادی مواجه شده است.

نمایندگان مردم در مجلس مدت خدمت سربازی را میانگین ۱۲ ماه تعیین کرده و مقرر کردند که مشمولان بالای ۳۰ سال با دو فرزند از خدمت سربازی معاف شوند.

به نقل از مهر، در جلسه علنی نوبت عصر امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه، با بند (ت) ماده ۱۰۲ این لایحه موافقت کردند.

بر اساس بند (ت) ماده ۱۰۲ این لایحه؛ ستاد کل نیروهای مسلح به منظور تحکیم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی کشور، استفاده از ظرفیت‌های ملی و ایجاد انگیزه لازم برای جوانان در انجام خدمت وظیفه و رشد تعالی و توانمندسازی و افزایش مهارت‌های آنها در طول سال‌های اجرای برنامه هفتم توسعه نسبت به کاهش خدمت سربازی به میانگین ۱۲ ماه و جایگزینی سایر عضویت‌ها، تعیین تکلیف مشمولان غایب و دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه‌های معتبر خارج از کشور که به تأیید وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و شورای عالی آموزش حوزه‌های علمیه می‌رسد اقدام نماید.

تبصره ۱– در راستای سیاست کلان ابلاغی افزایش جمعیت، مشمولان غایب و غیر غایب بالای ۳۰ سال و دارای دو فرزند یا بیشتر از خدمت وظیفه عمومی معاف می‌باشند.

تبصره ۲ - ادامه تحصیل دانش آموزان مقطع دیپلم و بالاتر و طالب حوزه‌های علمیه در خارج از کشور مطابق قانون خدمت وظیفه عمومی مجاز می‌باشد و دستورالعمل صدور معافیت تحصیلی آن توسط ستاد کل با همکاری وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی تهیه و اجرایی می‌گردد

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار