انتخاب رشته| انتخاب رشته کنکور| انتخاب رشته سامانه سنجش

اختلال در سایت سنجش | تکلیف انتخاب رشته داوطلبان چه می‌شود؟ | تمدید مهلت انتخاب رشته؟

هنوز مشخص نیست تکلیف داوطلبانی که انتخاب رشته نکرده‌اند چه خواهد شد.

اختلال در سایت سنجش | تکلیف انتخاب رشته داوطلبان چه می‌شود؟ | تمدید مهلت انتخاب رشته؟

داوطلبان آزمون سراسری از چند روز قبل فرصت داشته‌اند با مراجعه به سازمان سنجش، انتخاب رشته خود را انجام دهند. با این وجود هر ساله بسیاری از داوطلبان انتخاب رشته را به دقایق پایانی موکول می‌کنند. امروز مهلت پایانی انتخاب رشته است اما از ساعاتی قبل سایت سنجش دچار اختلال شده و داوطلبان نمی‌توانند وارد سایت شوند.

در حالی که گفته شده امشب ساعت 23:59 مهلت انتخاب رشته دانشجویان به پایان می‌رسد، از عصر امروز سایت سامانه سنجش دچار اختلال شده و بسیاری از داوطلبان هنوز موفق به انتخاب رشته نشده‌اند.

با این وجود هنوز مشخص نیست تکلیف داوطلبانی که انتخاب رشته نکرده‌اند چه خواهد شد. آیا انتخاب رشته برای یک روز دیگر تمدید می‌شود؟

255

امشب آخرین مهلت انتخاب رشته 

مشاور رئیس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور از پایان مهلت انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ در ساعت ۲۴ امروز دوشنبه ۶ شهریور ماه خبر داد.

دکتر علیرضا کریمیان در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: انتخاب رشته داوطلبان آزمون سراسری از ۳۱ مرداد ماه آغاز شده و پس از تمدید تا ۶ شهریور ماه ادامه دارد.

وی گفت: تاکنون بیش از ۴۶۵ هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته نسبت به انتخاب رشته در آزمون سراسری اقدام کرده‌اند. سایر داوطلبان مجاز به انتخاب رشته لازم است در اسرع وقت به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش مراجعه و نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

کریمیان با اشاره به ضرورت مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته، اطلاعیه‌ها و به خصوص دو اطلاعیه صادر شده در مورد اصلاحات دفترچه‌های انتخاب رشته، گفت: به داوطلبان توصیه می‌شود به منظور انتخاب رشته بهینه از سامانه انتخاب رشته مجازی به نشانی https://sanjesh.org/fa-IR/sanjesh/4936/news/view/14591/10753 بهره‌برداری کنند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: داوطلبان پس از انتخاب رشته و تأیید نهایی کدرشته‌های انتخابی، شماره ۱۵ رقمی به عنوان رسید انتخاب رشته دریافت می‌کنند و داوطلبانی که قبلاً انتخاب رشته کرده‌اند در صورت تمایل در فرصت باقیمانده می‌توانند نسبت به مشاهده و ویرایش فرم انتخاب رشته اقدام کنند.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار