طرز تهیه پاستا تورتلینی | آموزش آشپزی پاستا تورتلینی به صورت مرحله به مرحله

در ایتالیا به یک نوع پاستای کوچک که به شکل حلقه بوده و به صورت مغزپر در داخل خمیر قرار می‌گیرد تورتلینی گفته می‌شود. برای درست کردن این غذا در ابتدا خمیر را با استفاده از مواد مختلفی پر کرده و پس از آن دو سمت خمیر را مثل یک حلقه یا کلاه بر روی یکدیگر جمع می‌کنند. این نوع پاستا شبیه بالشتک بوده و برای پر کردن داخل آن از مواد گوناگونی مثل گوشت‌های مختلف، سبزیجات و یا پنیر استفاده می‌کنند. تورتلینی را می‌توان به شکل آماده از سوپرمارکت‌ها تهیه کرد. نوع پنیری آن یک غذای ساده و لذیذ بوده که مورد علاقه افراد با سنین مختلف است. اگر برای درست کردن این نوع پاستا امکان تهیه پاستای تورتلینی وجود نداشت می‌توان پاستای معمولی را هم مورد استفاده قرار داد. برای این آموزش، پنیر پارمزان و اسفناج در خمیر پاستا بکار رفته است اما مدل‌های گوناگونی دیگری هم وجود دارد. به منظور فراگیری نحوه درست کردن پاستا تورتلینی به صورت مرحله به مرحله، با ما همراه باشید.

طرز تهیه پاستا تورتلینی | آموزش آشپزی  پاستا تورتلینی به صورت مرحله به مرحله

مواد لازم برای ۴ نفر

پاستا تورتلینی ۱ بسته

ران مرغ ۲ عدد

پیاز ۱ عدد

ادویه دلخواه به میزان لازم

روغن به میزان لازم

قارچ ۱۰ عدد

نمک به میزان لازم

آبلیمو ۱ قاشق غذا خوری

اسفناج ۳۰۰ گرم

پنیر خامه ای ۵۰ گرم

خامه صبحانه ۲ قاشق غذا خوری

ریحان تازه (یا ریحان خشک) ۱ مشت (۱ قاشق غذا خوری)

آموزش آشپزی پاستا تورتلینی

مرحله اول

به منظور درست کردن یک پاستای تورتلینی لذیذ ابتدا پوست یک پیاز شسته شده را می‌گیریم و آن را به چهار قسمت تقسیم می‌کنیم. سپس استخوان‎های ران مرغ را درآورده، گوشت مرغ را همراه با پیاز چرخ کرده و ادویه موردنظر خود را به آن اضافه می‌کنیم.

مرحله دوم

سپس پیاز و گوشت مرغ را کاملا ورز داده و برای مدت ۶۰ دقیقه در گوشه‌ای قرار می‌دهیم تا مزه‌دار گردد. پس از این مدت مواد درست شده را به صورت قلقلی درست می‌کنیم. در داخل یک تابه اندکی روغن ریخته و بر روی شعله گاز می‌گذاریم تا داغ شود.

مرحله سوم

در این مرحله قلقلی‌ها را در داخل روغن سرخ می‌نماییم. سپس قارچ‌های اسلایس شده را در داخل تابه ریخته و با حرارت زیاد سرخ می‌کنیم. برای این منظور از مقدار بسیار کمی روغن، نمک و چند قطره آبلیمو استفاده می‌کنیم تا قارچ‌ها آب نینداخته و سیاه نگردد. سپس در داخل تابه اسفناج‌های خرد شده را ریخته و تفت می‌دهیم.

مرحله چهارم

صبر می‌کنیم تا اسفناج‌ها به روغن بیفتد. سپس پنیر خامه‌ای و خامه صبحانه را هم در داخل تابه می‌ریزیم. چنانچه ریحان تازه خرد شده در دسترس بود از آن استفاده می‌کنیم درغیر این صورت ریحان خشک را در داخل تابه می‌ریزیم. پس از آن قارچ و قلقلی‌ها را هم به مواد اضافه نموده و طعم آن را می‌چشیم تا نمکش به اندازه باشد.

مرحله پنجم

تابه را بر روی شعله گاز قرار داده و صبر می‌کنیم تا مواد به صورت یکدست و غلیظ درآید. پس از آن پاستاهایی را که آب‌پز کرده‌ایم به مواد داخل تابه اضافه کرده و ۲ دقیقه صبر می‌کنیم تا پخته و پاستا یکدست گردد. از گوجه گیلاسی به منظور تزیین کردن روی پاستا استفاده می‌نماییم.

منبع: رضیم
  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار